Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

XMINI41 sporočil: 125
[TadejK]
> [XMINI41]
> ...ne razumem, čemu je potrebna neka osebna užaljenost...

Napačno zaznavaš osebno užaljenost, mene užaliti je sorazmerno težko.

Želel sem zgolj povedati, da (1) nisem resen makroekonomist in si tega naslova nisem nikoli niti lastil in (2) tudi za resne makroekonomiste tako holističen pristop k analizi davkov ni ne vsakdanji ne nujno produktiven (kot z drugimi besedami pravi tudi Črt).

Ali po domače: če ugotavljamo, da ima država X v EU trikrat višje trošarine na pogonska goriva od katerekoli druge države v EU, ali ta ugotovitev po tvojem res nima nobene sporočilne vrednosti, ker/če v njej nismo dotične trošarine analizirali tudi skupaj z vsemi drugimi proračunskimi prihodki in odhodki?
Razen tega, da so pač trošarine v državi X 3x višje....uporabne vrednosti ni. Če pa mi poveš še ostalo strukturo cene pogonskega goriva (strošek energenta, marže, DDV, Takse, idr.), zraven pa dodaš še podatek o kupni moči povprečne plače v državi X, in razvitosti npr. javnega potniškega promet....vse v razmerju do ostalih držav, ima pa to neko uporabno oz. smiselno sporočilno vrednost. Upam,da se sedaj razumeva.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2595751

Strani: 1

anon-15342 sporočil: 8.014
[XMINI41]
Razen tega, da so pač trošarine v državi X 3x višje....uporabne vrednosti ni.
Torej nobena razprava o nobenem posameznem davku ali trošarini nima nobene vrednosti.
[XMINI41]
Če pa mi poveš še ostalo strukturo cene pogonskega goriva (strošek energenta, marže, DDV, Takse, idr.), zraven pa dodaš še podatek o kupni moči povprečne plače v državi X, in razvitosti npr. javnega potniškega promet....vse v razmerju do ostalih držav, ima pa to neko uporabno oz. smiselno sporočilno vrednost. Upam,da se sedaj razumeva.
In sva spet pri tem, da takšne študije, ki bi po tvojem imela neko - ampak še to zgolj neko - uporabno vrednost, še nikoli ni nihče spisal in je tudi nihče ne bo.

Strani: 1