Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[MarijanMacek]
> [sopranos]
> ........Spet cel kup projektov za Ljubljano, ostalim pa prst v r***. Tako kot ponavadi. Ampak kaj češ, bebcev, ki volijo take barabe kot je Cerar je še vedno dovolj, tako da se novi podlasici, ki bo nadomestila Cerarja, ni treba bati za rezultat.

Problem je samo to, da načrtovane projekte ne koristi samo Ljubljana, Cesta Medvode-Šentvid je verjetno ena najprometnejših navadnih cest v RS in promet na njej povzročajo vsaj v delavnikih skoraj izključno prebivalci okoliških občin. Verejtno ti je znano, da se dnevno v Ljubljano vozi kakšnih 100.000 ljudi in da se na širšem območju Ljubljane, kamor je namenjena večina investicij po sporazumu ustvari 37% BDP RS. Pa še malo analizirajmo, kaj našega sopranista tako žuli:

Izgradnja železniških postajališč in vozlišča in drugega tira proge je prav tako v največji meri namnjena okoličanom, neprebivalcem MO Lj.

Nadomestni zapori so vsekakor namenjeni širši javnosti, kot pa prebivalcem MO LJ.

etc, etc....

Ni ravno lepo pljuvati iz svoje zakotne vasice na državno prestolnico. Kaj bi šele dejali ljubi slovenceljni tvoje sorte, če bi Ljubljana imala status podoben recimo Pragi. To se namreč uradno imenuje Hlavni mesto Praha, po domače Glavno Mesto Praga, (www.virtualtourist.c...raha.html)
Po pomoti sem ti pritisnil plus.

Most pri Mednem so iz Ljubljane kar lepo zaprli za promet in oropali prebivalce Gorenjske za več tisoč ur časa ter jih stali tudi precej denarja. In to 2 leti!!!!!!

Graditi nadomestni zapor v Ljubljani pač ni taka nuja. Lahko se ga zgradi tudi izven Ljubljane.

Cela Slovenija plačuje za Ljubljano, tako da ne mi pametovati, kako so potem ljudje lahko hvaležni, da se lahko vozijo v Ljubljano v službo. Če bi bili ostali Slovenci zlobni, bi lahko recimo izglasovali, da prestolnica postane Maribor. V roku 10 let Ljubljana izgubi 100.000 prebivalcev in več 10.000 služb.

Malo se zapelji ven iz Ljubljane, pa poglej kaj ostale občine in ljudje uspejo narediti z bistveno manj denarja kot Ljubljana.

Drugače pa jaz ne nasprotujem razvoju Ljubljane, podpiram ga. Vseeno pa menim, da bi morala država skrbeti tudi za to, da se razvijejo drugi centri. Ker če bo edini center Ljubljana, potem bo to slabo za Slovenijo in v končni fazi tudi za Ljubljano.