Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.200
[rosom]
>avstrijski (ne samo avstrijski) politicni trend, ki lahko pripomore k varianti razpada, pa ne daje misliti, da bi avstrija sla po svoje zato, da bi potem bila bolj odprta do slovenije.

Po moje bo slovenska politika določala koliko bo meja odprta.
trend dez-integracije eu je renesansa vsega nacionalnega vkljucno s cisto klasicnim nacionalizmom. (kar nikakor ni samo avstrijska posebnost.)

to pa apriori ni nekaj, kar bi dajalo navdusenje k cim vecji odprtosti; se zlasti ne do tistih, ki so ti, kako bi rekel, zgodovinsko podrejeni.

ce obstaja pri tem kaksen manevrski prostor za slovensko politiko, je v precej omejenih niansah, po moje.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2594903

Strani: 1

anon-391350 sporočil: 230
[crt]
> [rosom]
> >avstrijski (ne samo avstrijski) politicni trend, ki lahko pripomore k varianti razpada, pa ne daje misliti, da bi avstrija sla po svoje zato, da bi potem bila bolj odprta do slovenije.
>
> Po moje bo slovenska politika določala koliko bo meja odprta.

trend dez-integracije eu je renesansa vsega nacionalnega vkljucno s cisto klasicnim nacionalizmom. (kar nikakor ni samo avstrijska posebnost.)

to pa apriori ni nekaj, kar bi dajalo navdusenje k cim vecji odprtosti; se zlasti ne do tistih, ki so ti, kako bi rekel, zgodovinsko podrejeni.

ce obstaja pri tem kaksen manevrski prostor za slovensko politiko, je v precej omejenih niansah, po moje.
Morda bi kazalo čez 50 let, po ponovnih poizkusih re-integracije EU, resno premisliti o obsegu tega novega povezovanja. Krepitev nacionalizma ne izvira iz praznega zraka, temveč nečesa radikalnega, kar vse več ljudem ni všeč. Nihče si ne želi diktata nekaj tisoč davčno privilegiranih birokratov v Bruslju, ki se odkrito požvižgajo na nacionalne identitete in kulture narodov v EU, pomembna jim je le barva denarja. Enako za kanclerja Nemčije, ki te birokrate usmerja po svoje.

Pozabljajo pa tile kalibri, da je potreba po družini in povezanosti v neke skupne, širše družbe (narode s specifično kulturo) ena od bolj temeljnih potreb človeka (po Maslowu in zdravi pameti). Evrokrati razmišljajo približno tako kot Kardelj in njegova krava. Krava na koncu umre, preden se nauči živeti brez hrane. Poizkusi človeku vzeti njegovo identiteto (osebno ali družbeno) in boril se bo, kot da si mu odvzel del telesa.

Ko sem glasoval za EU 2004, sem glasoval za gospodarsko, monetarno in do neke mere pravno povezovanje držav. Ne pa za Združene države Evrope, ki ji bo diktiral eden ali več od treh+enega centrov moči (D, F, GB + Bruselj), ki me bo hotel oblikovati v generičnega brezidentitetnega robota. Za EU, ki obstaja in šele nastaja, ne bi glasoval nikoli.

Strani: 1