Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Univerzalna temeljna pokojnina

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-116402 sporočil: 4.340
[Glavni forum] Tema: Univerzalna temeljna pokojnina
[#2594778] 05.05.16 11:26 · odgovor na: Darjapo (#2594742)
Odgovori   +    12
[Darjapo]
Nisem državni uradnik, ne študent, ne oseba, ki bi kar nekaj govorila vse povprek. Dolga leta sem delala ravno na področju delovnega prava, zato lahko rečem, da sistem dovolj dobro poznam, da lahko komentiram. Moram reči, da me preseneča razmišljanje mladega avtorja. Strinjam se s tem, da se je in se še "krade" tistim, ki so vplačevali več in se razporeja tistim, ki so vplačevali manj ali pa sploh niso vplačevali. Tudi s tem se strinjam, da je dejansko potrebo pristopiti k reformi,vendar reformi celotnega sistema RS, pa tudi spremembi miselnosti. Zagotovo pa se ne strinjam, da je potrebno dokončno "pokrasti" denar zavarovancem vseh generacij, ki so vplačevali več, saj predlog avtorja meri v to smer, da naj bi imeli kar vsi enake pokojnine ne glede na to koliko je kdo vplačal(neko vrsto socialne podpore). Takšne kraje oz. uravnilovke če hočete, še socializem ni poznal. Uvesti sistem v dobro mlade generacije, vendar na račun vseh preostalih, ki že leta vplačujejo denar v ta sistem zagotovo ni prava pot. Zagotovo se tudi ne morem strinjati s tem, da bi kljub temu, da sem vplačevala več skozi vsa leta, potem prejela kot tisti, ki je vplačeval minimalno ali pa sploh ne.
Hm, vreča je prazna. Torej se odločamo, če bomo pobrali znotraj generacije, ali raje mlajšo generacijo. Kaj torej predlagate?

Po mojem skromnem mnenju so za luknjo gotovo več krivi tisti, ki so živeli v času nastajanja luknje, kot pa tisti, ki jih takrat še ni bilo. Sicer pa bi bilo fer, da res pride do medgeneracijske solidarnosti, in da se luknjo lepo porazdeli med vse generacije. To kar imamo sedaj, je pa medgenracijski kanibalizem, ko si ena generacija vzame "kar ji pripada".