Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Marko Jazbec, čas je za odstop

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-182066 sporočil: 11.068
Simona, gre tudi za kakšno milijardico, dve previsoke dokapitalizacije te iste banke, na katero čaka kakšen kartel iz Kajmanskih otokov... Zato so modeli v ECB postali močno živčni in so hitro posegli v kadrovanje nadzornikov, da se ne bi slučajno Sloveci še premislili. Ne da bi zagovarjal odstopljene nadzornike, za mene je še bolj ponižujoča vloga ECB, ki nas tolče po glavi že od prevzema EUR-a. Pa ne bi tega zapisal, če bi veljale enaka pravile za vse države, vendar so nekatere bolj enake, mi pa kot pikzigmarji vedno skočimo prej kot gospodar reče hop.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2592417

Strani: 1

PetraS sporočil: 2.368
[Glavni forum] Tema: Marko Jazbec, čas je za odstop
[#2592420] 15.04.16 18:59 · odgovor na: anon-182066 (#2592417)
Odgovori   +    12
Simona mi je rekel :)
anon-395927 sporočil: 10
[Glavni forum] Tema: Marko Jazbec, čas je za odstop
[#2592555] 18.04.16 12:03 · odgovor na: anon-182066 (#2592417)
Odgovori   +    4
Tudi ECB dela velike napake, ko kopira dogajanja v FED. Popolnoma napačen pristop in zdravilo, ki ne pomaga. Denarna ekspanzije ne rešuje ničesar. Da bi dosegli rast (predvsem blaginje) ne potrošnje, potrebujemo jačanje realnega sektorja in ne rast mešetarstva in kvazi visokih borznih donosov. Rast se lahko doseže s povečanim varčevanjem, ki je ustrezno motivirano in racionalno rabo privarčevanih sredstve. Rešitev enake obravnave vseh je predvsem možna, da iz € območja izstopimo(le kdo bi si to upal, tu mislim na elito, ki je na oblasti kot pozicija ali opozicija). Če bi pospešili varčevanje danes bi hitro ugotovili, da so nekatere obrestne mere za nakup npr. nepremičnin danes tako nizke, da nas navedejo da bi jih kupili. Bistveno drugače bo, ko se bodo in to kmalu obresti povečale in bo potrebno kredite z obrestmi vračati ob tem pa bo če to hočemo ali ne vrednost nepremičnin zeelo padla. Danes je v ZDA tako, da lahko kupec nepremičnin prodada vse nepremičnine pa je še vedno precej zadolžen. Če bi to rešili danes bi potrebovali v ZDA pol stoletja, zavoženo je celotno gospodarstvo saj je njegova orientacija v potrošnjo in ne v blaginjo, to pa je velika razlika.

Strani: 1