Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-383066 sporočil: 68
čas vnosa: 14.04.16 21:29
Poln kuhac jih imam. Danes dobil račun za elektriko. Od 158€ je bila elektrika le 69€.Ko zagrmi ni elektrike.Ko pada sneg in piha burja ni elektrike.Od E3 sem ušel, ko so si izmislili, da mora biti elektrika za malo večje porabnike (cca.1400kWh) dražja. Pri Gen-i mi ni pustilo 2 meseca vpisati stanja števca, ko mi je elektroprimorska menjala števec in je to presenetilo njihovo aplikacijo, ki je zopet rekla, da prevelik skok kWh ur ni normalen.Poleti sem se sprehajal po trasi daljnovoda, kabli so viseli skoraj do dreves, izolatorjev nikjer. Kličem rajonskega električista, naj popravijo, da ne bo pozimi mrka. Uganete, kdaj so štukali kable?
Sredi zimske burje, pa še huda krivica se jim je zdela..

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2592313

Strani: 1

anon-333107 sporočil: 8.271
[Glavni forum] Tema: Zakaj je stavka v energetiki navadna farsa
[#2592735] 19.04.16 17:06 · odgovor na: anon-383066 (#2592313)
Odgovori   +    0
Poln kuhac jih imam. Danes dobil račun za elektriko. Od 158€ je bila elektrika le 69€.Ko zagrmi ni elektrike.Ko pada sneg in piha burja ni elektrike.Od E3 sem ušel, ko so si izmislili, da mora biti elektrika za malo večje porabnike (cca.1400kWh) dražja.
Seveda je sama elektrika samo del stroškov. Ostalo je omrežje in drugo. Omrežnina se ti zaračunava po pkiključni moči varovalk. Po domače, po njihovi amperaži. Lahko greš en razred amperaže niže, če ti biodo elekrični stroji to prenesli in s tewm boš tudi zmanjšal račun.
Pri Gen-i mi ni pustilo 2 meseca vpisati stanja števca, ko mi je elektroprimorska menjala števec in je to presenetilo njihovo aplikacijo, ki je zopet rekla, da prevelik skok kWh ur ni normalen.
Vidiš, ni vse v aplikacijah. :)) Zato pa imajo, tudi pri gen-i brezplačno telefonsko številko, na katero lahko javiš take zadeve. Če vse stare mamce to zmorejo, ni hudiča, da tudi bolj računalniško pismeni od njih ne bi tako mogli rešiti svojih problemov. :)

To, da obstajajo tudi načini izven aplikacij, si velja zapomniti tudi za vse bodoče primere, ko se `aplikacije` ne bodo ravno odzivale po pričakovanjih. :)
Poleti sem se sprehajal po trasi daljnovoda, kabli so viseli skoraj do dreves, izolatorjev nikjer. Kličem rajonskega električista, naj popravijo, da ne bo pozimi mrka. Uganete, kdaj so štukali kable?
Sredi zimske burje, pa še huda krivica se jim je zdela..
Da. To je pa že težji primer. Tudi meni bi se zdela krivica, če bi me sredi zimske burje takole izpostavili..... Katrei člen/i so (je) tukaj zatajil, je težko reči. To je tipični slovensko-butalski problem.

Ne verjamem ravno, da so `terenci` to svoje delo preložili na sile razmer, ... predhodno pa se samo s pijačo nacejali :)

Strani: 1