Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[grgl1976]
Če boš natančno bral moj komentar, boš prebral, da sem napisal, da je problem v tem, da se zakonitosti trga prirerajajo in ponarejajo - v primerih, ki jih navajaš je prišlo ravno do tega. Trg bi funkcioniral brezhibno, če ljudje ne bi bili tako pohlepni. In modrost, ki jo navajaš se nanaša na pohlep.
Sem prebral dovolj natančno, da sem videl tudi besedo regulirajo, ki si jo ti zdaj čisto pozabil.
In ker se zakonitosti trga prirejajo (regulirajo) na tak način, da več noben ne razume, ni zaupanja.
Zato bi še vedno rad, da mi razložiš kdo in kako je zakonistosti trga prirejal/reguliral, da ni mogel delovati brezhibno. Pa mogoče še razlaga, kako si predstavljaš, da neprirejen/nereguliran trg lahko prepreči oz. omeji pohlep ljudi. Oziroma, če grem v ekstrem, v tvoji trditvi
Trg bi funkcioniral brezhibno, če ljudje ne bi bili tako pohlepni.
vidim brezhiben odsev nekega prepričanja, da bi socializem deloval brezhibno, če ljudje ne bi bili... ljudje. Ali drugače: moja ura bi delovala brezhibno, če ne bi šel v vodo z njo. Drži, še bolje bi pa bilo, če bi kupil vodotesno, s katero bi šel lahko tudi v vodo.