Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-292686 sporočil: 763
Hehe, bravo Mitja, čestitke in pozdrav v svet! :-)

Pravzaprav je cel pogovor v resnici zelo resna zadeva(!). Zlasti bi izpostavil naslednji del, čeprav si to zaslužijo vsi odgovori, dvomim pa da bo kaj od (vsega) tega objavljeno, kaj šele objavljano, v katerem izmed slovenskih "masovn(-ejš-)ih" medijev (masovni so kvečjemu v nekih čisto drugih in povsem negativnih smislih ...). Torej:

"Kdor dobro zasluži, ga hitro prime, da bi denar spravil v kako davčno oazo. Kaj menite o poslovanju z offshore podjetji?

Meni se to zdi nekaj normalnega in definitivno to samo po sebi ni nezakonito. Tudi sam sem v bistvu pobegnil v davčno oazo - ne tako radikalno, kot je to Panama. Šel sem na Poljsko, ki je za Slovenijo pravzaprav davčna oaza. Slovenija ima tako visoke in nesmiselne davke, da bi moral vsak odpreti račun v Panami (smeh). V Sloveniji so davki in prispevki, ki so v bistvu indirekten davek - samo bolje se sliši, tako visoki, da se skoraj ne splača več delati. Tako so visoki, da revni nikoli ne morejo postati bogati. Zakaj bi delal 20 ur na dan, sedem dni v tednu, 365 dni v letu, na koncu pa bi mi nesposobni slovenski politiki pobrali moj trdo prigaran denar in ga potem zafučkali oziroma ukradli, mislim, fuck off! Ni šans. Ne hvala. Panama oziroma Poljska, Here I Come! Hvala bogu za davčne oaze, ko govorimo o Sloveniji, in vsem Slovencem priporočam, naj si tam odprejo račun - mogoče bo potem Slovenija hitreje bankrotirala in se bodo končno lahko začele tako potrebne spremembe.


Mimogrede, Mitjo sem bolj ali manj naključno spoznal prav na predstavitvi in (pred-)premieri njegovega prvega izdelka "Tu pa tam" tisto sredo 26. januarja 2005 v ljubljanskem Koloseju in nad dogodkom, pristopom sodelujočih, reakcijami občinstva in filmom sem bil takrat navdušen. :-) Mislim, da je bil omenjeni filmček tudi zadnji čisto slovenski film, ki sem si ga kdajkoli kasneje sploh še v celoti ogledal(...). No, tu bom raje končal. ;-)

Aja, verjamem in prepričan sem, da Okorna ne bom nikoli srečal sredi vsakega septembra se sončiti z velikimi imeni slovenske filmske elite in ceha po portoroških hotelih (na moj in vaš račun, seveda)! :>