Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kakšna je prava cena domoljubja

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-401092 sporočil: 113
[Glavni forum] Tema: Kakšna je prava cena domoljubja
[#2591223] 08.04.16 12:53 · odgovor na: najobj (#2591209)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-401092 08.04.2016 13:03
[najobj]
> [satori105473]
> S temi narekovaji je pa tako. Če nekdo resno nekaj pove, se ga da v narekovaje in ga potem bralec takoj z rezervo vzame. In to se pogosto zlorablja pri propagandnih pamfletih, ki jih objavljajo v medijih. Narekovaji ne nadomeščajo besede kao, ampak stojijo za začetek in konec citiranja.

... uhh, zdaj pa pomisli na "cirkus", ki bi nastal med slovenskimi domoljubi, če bi Novica v svojem članku slovenski jezik "onečedil" s srbsko besedo kao ...

P.S.: pri najboljši volji si nisem mogel domisliti česa boljšega kot cirkus in onečedil v narekovajih, da bi povsem jasno izrazil, kaj mislim ... evo, zelo pa bi me zanimalo, kako bi se to isto dalo povedati lepo po slovensko in da bi hkrati vsak bralec vsebino tudi pravilno razumel ... aja, jezik je zelo zajebana zadeva, če si pri njegovi uporabi preveč tog, sploh ko vsebina povedanega ni tako zelo toga, zato je jezik dobro uporabljati z zrnom soli ...
Si čisto dobro zapisal samo tisti narekovaji nimajo tam kaj početi. Tisti, ki skoči na kao, naj potem skoči še na Manager, na Biznis plus, Agrobiznis, Finance Live itd., sicer je hinavski (Tasilo je izjema, on svoje forumske komentarje vsaj začini z odličnim humorjem).

Ne gre za togost jezika, zaradi mene lahko Novica uporablja besede, kot jih sam želi, ampak pišem o tem, kaj nek način pisanja pove o piscu (piščeva težava je, če te podobe v zrcalu ne želi videti, še večja piščeva težava pa je, če piše v enem najbolj branih medijev in mu zrcalna podoba, ki mu jo nastavljajo bralci, ni všeč). Nimam težav s tem, da zapiše, da so tisti ksenofobi, ki so se zbrali v Šenčurju, zaviralci Slovenije (v resničnost takšne trditve se ne spuščam). Samo naj hudiča to pove odkrito in direktno, ne pa da gre okoli riti v varžet, vmes pa pomendra vse nedolžne (domoljube). Bo pa njegovo pisanje zadovoljilo vse, ki se poslužujeo stereotipov o traktoristih ipd., zato sem pa temu članku rekel propaganda.