Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kakšna je prava cena domoljubja

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.967
[Glavni forum] Tema: Kakšna je prava cena domoljubja
[#2591002] 07.04.16 19:46 · odgovor na: novica (#2590991)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 07.04.2016 19:52
[novica]
> [satori105473]
> > [najobj]
> > > [satori105473]
> > > Opice, ki skačejo za Šešlja (drugih rajši ne bom omenjal), pač ne poznajo razlike med domoljubljem in ksenofobijo, ampak to ni opravičilo za to, da ti izenačuješ oba pojma.
> > > Pa brez zamere.
> > ... OK, ampak če jaz zdaj to kolobocijo prav razumem, Novica v svojem članku opisuje opice, ki skačejo za Šešlja in ker praviš, da opice ne poznajo razlike med domoljubjem in ksenofobijo, to pomeni, da je Novica povsem korektno opisal(!) dejansko stanje ... no, če pa bi Novica hotel napisati članek o razliki med domoljubjem in ksenofobijo, pa bi ga verjetno tudi napisal, čeprav je to po mojem bolj tema za znanstvene razprave, kjer se znanstveniki ukvarjajo z niansami, ker je namreč meja med domoljubjem in ksenofobijo zelo tanka in se oboje pri pravih "domoljubih" običajno itak prekriva ...
> >
> > P.S.: pa brez zamere, ker se mešam ...
> Non taken. Svoj članek bi Novica lahko naslovil "Kakšna je prava cena ksenofobije?" in v besedilu besedo domoljublje (in njene izpeljanke) nadomestil z besedo ksenofobijo (in njenimi izpeljankami).
>
> Če bi bilo zapisano tako, bi bila vsakemu bralcu kristalna jasna razlika med domoljubljem in ksenofobijo in kakšno je sporočilo tega članka (lahko tudi sam narediš test in prebereš članek na način, da namesto domoljublja vstaviš besedo ksenofobija).
> Ko pa pisec dela iz besed mišmaš, ko se izraža nenatančno ter ko nekaterim besedam podtika pomen, ki ga te nimajo, se spogleduje s propagandnimi pamfleti. Kot rečeno, jaz s tem nimam težav, ker takšnega besedila enostavno ne akceptiram, po navadi imajo s takšno oznako težavo novinarji.
Pa saj jaz nisem želel pisat o ksenofobih, zato sem pisal o domoljubih. V Šenčurju na parkingu trgovine v tuji lasti denimo ni bilo videti ksenofobov, sami domoljubi. So imeli zastave in druge domoljubne simbole. Ksenofobnih simbolov nisem opazil. Morda je bil med njimi tudi nekdanji lastnik njive, kjer je zdaj trgovina, v kateri si iz humanitarnih razlogov ne želijo migrantov. Tega ne vem. Zakaj je njivo prodal tujcem, tudi ne vem. In me ne briga, to je njegova stvar. Tako kot ima danes pravico protestirat proti migrantom v tisti trgovini, je imel tedaj pravico svojo njivo prodat komurkoli. Da bo pa njemu kdo očital pomanjkanje domoljubja, ker je prodal, to pa res ne gre. Tako kot ni prav, da se mu očita ksenofobijo, ko hoče, da slovenska zemlja ostane slovenska.
novica
... čuj, Novica ... evo, drugič domoljubje daj lepo v narekovaje in bo volk sit, koza cela, ti pa boš imel mir ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2591002

Strani: 1

anon-401092 sporočil: 113
[Glavni forum] Tema: Kakšna je prava cena domoljubja
[#2591031] 08.04.16 07:16 · odgovor na: najobj (#2591002)
Odgovori   +    0
S temi narekovaji je pa tako. Če nekdo resno nekaj pove, se ga da v narekovaje in ga potem bralec takoj z rezervo vzame. In to se pogosto zlorablja pri propagandnih pamfletih, ki jih objavljajo v medijih. Narekovaji ne nadomeščajo besede kao, ampak stojijo za začetek in konec citiranja.

Strani: 1