Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zmanjšajmo javni sektor za 30 tisoč zaposlenih

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.947
[artspl]
Ko sem prebrala tvoje izpeljanke, sem pomislila na tvojo togo razmišljanje o problematiki zaposlovanja javnega sektorja. Ni vse tako črno belo, kot slikaš stvari. Normalno je, da se mora prelivanje kadrov vršiti znotraj poklicnih ali kvalifikacijskih struktur, ne pa vse pomešano, kot navajaš.

No, če odmislim kakšno nebulozo , ki sva jo navedla, sem trdno prepričana, da obstaja model organigrama zaposlovanja v javnem sektorju, ki bi bil bolj pravičen in dostopen za nove delavce in tudi bolj učinkovit za uporabnike storitev javnega sektorja ter seveda vsaj malo bolj podoben tistemu sistemu v privatnem sektorju, ki se dnevno bori za obstanek na konkurenčnih trgih doma in po svetu.
Samo da ne pozabimo! Kaj že delajo javni uslužbenci in kakšne resurse rabijo, da vstopijo v državno službo? In kaj vse potrebuje zasebnik za privatno iniciativo? O tem pa kdaj drugič!

Tistih 60 tisoč delavcev, ki bi odšli iz javnih služb pa naj država podpre s finančnim vložkom, da bodo lahko zaživeli sami v svoji zasebni dejavnosti in ne bodo več breme države. Tako bi prišli do vitke organizacije državne uprave in posledično do manjših davčnih obremenitev.
... OK, in zakaj točno bi država s finančnim vložkom morala podpirati 60 tisoč delavcev, ki bi odšli iz javnih služb, ker jih po tvojem očitno ne rabi ? ... jebiga, po toti tvoji logiki bi država s finančnim vložkom v svoji zasebni dejavnosti morala podpirati vsakega, ki ga ne rabi ...

P.S.: ostalega ne bom komentiral, ker je še bolj skregano samo s seboj ...