Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-299030 sporočil: 1.227
po mojem se scenariji prodaje odvijajo silno koruptivno: če je npr. Apollo pripravljen plačati za banko 400 miljonov, se s prodajalci lahko dogovori, da uradno kupnino 250 miljnovov plača prodajalcu, 50 - 100 miljončkov pa na nek nepojasnjen račun v neki oazi, na fizično ali pravno osebo, prej slednjo. In to je to. Kako bi sicer lahko pameten človek nekaj prodal za 250, če je vredno 400?

Tudi zlata EU nima pravice insistirati na prodaji do roka, če ni pogojev za to. Ali pa je ravno to samemu sebi namen. Kako bi si sicer lahko drugače tolmačili vse dogajanje.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2588343

Strani: 1

velikipok sporočil: 1.340
po mojem se scenariji prodaje odvijajo silno koruptivno: če je npr. Apollo pripravljen plačati za banko 400 miljonov, se s prodajalci lahko dogovori, da uradno kupnino 250 miljnovov plača prodajalcu, 50 - 100 miljončkov pa na nek nepojasnjen račun v neki oazi, na fizično ali pravno osebo, prej slednjo. In to je to.
Bil bi presenečen, o tem sem pisal že večkrat, kako majhne cestnine glede na škodo nam ali prihranke izbranemu kupcu poberejo vpleteni. Sam še nisem slišal, da bi pobasali več kot nekaj 10%. Običajno je vse kar naši cestninarji poberejo nekaj bakšiša in še nadaljnje sedenje v nadzornih svetih ali upravah (kar spomni se Lahovnika in njegove nagrade s strani Todorića, ko mu je zaradi svojega svinjanja zrihtal MELR za 1/4 cene, ki jo je bil Todorić pripravljen plačati za najboljšega soseda, mesečna apanaža in najbrž še kakšno svetovanje v sistemu Agrokor ali potovanje po svetu na stroške sistema. To so ti naši junaci. A narod jim je iz roke... Edini škodljivec za katerega še nisem slišal, da bi pobral cestnino, je Jamnikov pjeb. Je pa zjebal že marsikaj in to obilno.
Kako bi sicer lahko pameten človek nekaj prodal za 250, če je vredno 400?
Ni vredno 400 ampak vsaj 600+ oz. sam sem prepričan da še več. Ocenjujem da za stratega, ki ga zadeva zanima (pa ne nujno bankirja) med 800 in 1.000. OK, raznorazni "tvegani kapitalisti" imajo višje zahtevane donosnosti od bankirjev in se s tem za njih sprejemljiva cena zniža. O tem več v mojih in branetovih preteklih postih in Kordeževih objavah. Sicer pa je TadejK že večkrat, pa brane in jaz tudi, polemizirali o tem, da bi bilo najbolje, če se že moramo NKBM zaradi EU nekako znebiti (obljube?? tretjerazrednih šalabajzarjev tretjerazrednim birokratom v Bruslju), da bi jo likvidirali. Pa seveda jazbečarji o tem niso hoteli slišati oz. se delajo še bolj tupe kot so v resnici in to namerno preslišijo.
Tudi zlata EU nima pravice insistirati na prodaji do roka, če ni pogojev za to. Ali pa je ravno to samemu sebi namen. Kako bi si sicer lahko drugače tolmačili vse dogajanje.
Za to pa moraš imeti jajca in naši upravljavci države tega organa pač nimajo. :)
Na našo žalost.

Strani: 1