Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.200
[pobalin]
> [crt]
> www.independent.co.u...01195.html

Dober članek, hvala!

Kar se tiče irskih terorističnih napadov, ima Bc123 prav. Tudi če se tebi zdi, da jih v Angliji ni bilo "veliko", je bila grožnja resna in stalna in močno mediatizirana. Vrhunec je bila bomba v hotelu, kjer so imeli torijci konvencijo. Tista leta sem bil večkrat v VB in se dobro spomnim mešanice latentnega strahu in ohranjanja "stiff upper lip".
sploh se mi ne zdi, da jih ne bi bilo veliko. nasprotno, ira je bila *zelo* dejavna. govoril sem o tem, da je bila njena dejavnost v primerjavi z drugimi omenjenimi bolj geografsko omejena.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2588066

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[crt]
sploh se mi ne zdi, da jih ne bi bilo veliko. nasprotno, ira je bila *zelo* dejavna. govoril sem o tem, da je bila njena dejavnost v primerjavi z drugimi omenjenimi bolj geografsko omejena.
Katerimi drugimi? Rdeči brigadirji so morili v glavnem po Italiji, rdečearmejska frakcija v glavnem po Nemčiji, baskovska ETA v Španiji in nekaj v Franciji itn. Jaz ne vidim kakšne posebne razlike.

Bi pa iskal razločevanje v naravi napadov. Eni so bili izrazito usmerjeni na posameznike (umori, ugrabitve bogatašev, predstavnikov oblasti ipd.), drugi pa na množične poboje na javnih mestih, torej na teror v najbolj totalni obliki.
bc123a sporočil: 48.253
[crt]
sploh se mi ne zdi, da jih ne bi bilo veliko. nasprotno, ira je bila *zelo* dejavna. govoril sem o tem, da je bila njena dejavnost v primerjavi z drugimi omenjenimi bolj geografsko omejena.
No, saj Baader-Meinhof je bila tudi omejena na nemcijo, Rdece Brigade v italiji... Ali ne?

IRA pa je harala kar po celi uk in se po irski.

Strani: 1