Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-2977 sporočil: 286
ni danes nič drugače.. živim v Fužinah, ki so od toplarne Zaloška oodaljene od 0 do 500m in še danes so balkoni v zimskem času črni od saj. Me prav zanima zakaj so umaknili informativno tablo s stopnjami delcev in plinov v zraku, ki je bila dolga leta nasproti toplarne?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2587949

Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.826
[XIDOO]
ni danes nič drugače.. živim v Fužinah, ki so od toplarne Zaloška oodaljene od 0 do 500m in še danes so balkoni v zimskem času črni od saj. Me prav zanima zakaj so umaknili informativno tablo s stopnjami delcev in plinov v zraku, ki je bila dolga leta nasproti toplarne?
Verjamem, da je tako in da je še vedno prisote ptah in saje od TE-TOLa.

Problem je zelo lahko detektirati. MOL Hoče denar od meščanov za vsako ceno, zato si izmišlja vse mogoče dajatve, davke, prispevke, obvezne priklope, itd.

Dejstvo je, da je industrijslkih porabnikov čedalje manj, tisti, ki so še priklopleni na daljinsko ogrevanje in parovode, so racionalizirali porabo, bloki in indivudualne hiše so večinoma dobili izolacijo v zadnjih letih, veliko uporabnikov je zamenjalo energente, (Toplotne črpalke, plin, biomasa).

Tako posatajajo mestne toplarne predimezionirane, saj so bile grajene v nekih drugih časih za neko drugo porabo energentov, svoje dodajajo še relativni mile zime.

Ker pa je župan neizmerno pohlepen posega po nezakonitih dejanih kot so prepoved Toplotnih črpalk, kurišč na biomaso, (ni subvencij-zato ker potem on ne more prodajat topote), višanje stroškov priklopov in omrežnin, prepoved hranilnikov toplote (ja to niža konično moč, ki se zaračunava), .....

Zgleda da se je s poločjo proferosja s Strojne fakultete v Ljubljani poslužil tudi manipulacije s podatki iz merilne postaje.

Skratka ni, da ni, samo, da je za nas oz. zame župana. Za ostale se mi/mu pa gladko jebe.
anon-178149 sporočil: 4.311
[XIDOO]
ni danes nič drugače.. živim v Fužinah, ki so od toplarne Zaloška oodaljene od 0 do 500m in še danes so balkoni v zimskem času črni od saj. Me prav zanima zakaj so umaknili informativno tablo s stopnjami delcev in plinov v zraku, ki je bila dolga leta nasproti toplarne?
Ne pretiravat, sam tudi živim v Fužinah, še prej pa sem bil krajši čas v Štepanjcu. V 80 so res bili problemi, še posebej ko je na začetku obratovanja enkrat crknil filter... Je bilo kot da bi snežilo....

Že kakšnih 10 let pa ni opazne/prekomerne kontaminacije okolja, razen če mi kdo dokaže da sem slep na obe očesi... Sicer so pa na voljo tudi javni podatki o emisiji TE-TO. Toda nekateri bodo spet rekli, da so ponarejeni...... Vsekakor je pa škoda za pano, sem lahko vsako jutro preveril situacijo....

Od kod so pa saje je pa vprašanje, lahko so od toplarne, lahko so od prometa, v veliki meri posledica priliva okoličanov, lahko so pa tudi iz bolj ali manj okoliških kurišč, kakor trdi avtor. In pogled na okolico pokaže kar precej neprimernih kurišč... Sicer bi pa podrobna analiza lahko povedala, kakšna je sestava saj, ali gre za rjavi ogljik (brown carbon), ali za črni ogljik (black carbon) in to bi od avtorjev človek pričakoval.

Strani: 1