Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[g1n3k]
> [republican]
> > [vickibedi]
> > Meni se zdi malo neouksno, da se pri takšni plači proglašaš za dobro plačanega sužnja.
> > Po plači sodeč namreč sodiš v sam vrh slovenskih kapitalistov.
>
> A ne vidiš, da naklada. Cifre vleče iz riti, piše o 70% dobička... v resnici je pa javni uslužbenec, ali upokojenec.

Ne nakladam. Delam na mednarodnem trgu v storitvah, zaradi funkcije in odločanja imam seveda dostop do mnogo podatkov.O 70% ne morem razkrit, ker me iz službe vržejo, bi rabil malo bolj pretresljivo informacijo, da bi se šel Snowden junaka. V povprečju je na večji regiji šlo gor iz 50% na 70%.

Kljub veliki plači, vedno sem suženj, ne morem delat kar hočem in kadar hočem, odvisen sem od službe. Če jo zdajle pustim, malo bi trajalo, da porabim zalogo, ampak bivanje in večja družina nista brezplačni.
.
Kapitalist je tisti za katerega dela denar, se ne ozira na ljudi (razen kot delovno silo), zanima ga bogatenje in mu ni potrebno o službi niti razmišljat, nikoli.
.
Ampak glede njih se moje mnenje ujame z Einstenovim - on je v tem nikoli končanem pogoltnem grabljenju videl zlo.
Ojoj, kakšnen jamr in bučke ti prodajaš..kar ne morem verjet.
Če delaš pri kapitalistu in si za to plačan (v tvojem primeru še celo zelo dobro plačan) pač nisi suženj. Imaš svojo svobodo in možnost izbire. Če je pritisk zate prehud, si lahko poiščeš manj stresno službo (in najbrž tudi manj plačano, kar ti ne bi bilo všeč.) Če nisi zadovoljen z delodajalcem, lahko greš tudi na svoje. Svobodna izbira.
Dokler pa delaš za kapitalista, ki te za to pošteno plačuje si pač del sistema.
Ti podpiraš ta kapitalizem, ravno tako kot tisti kapitalist, ki ti reže kruh.
Lahko to sprejemeš in s tem živiš, ali pa se še naprej smiliš sam sebi in zganjaš patetiko in svetobolje.