Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-191393 sporočil: 1.021
[brane]
> [flumas]
> > [brane]
> > > [flumas]
> > > "Kdaj bodo na voljo podatki o delovni dobi?"
> > >
> > > Nikoli, saj se delo preko študentskega servisa ne šteje v delovno dobo in zanj ni mogoče dobiti dodatka na delovno dobo.
> > >
> > > Potrebno je dosledno uporabljati termine, da ne bo kdo razočaran, saj vsako delo šteje samo za "naše".
> >
> > Zelo zanimivo je, ko nekdo tako prepričljivo in prepričano razlaga neresnico.
> >
> > Zakon je spremenjen in delo preko SŠ SE ŠTEJE V DELOVNO DOBO!
>
> A lahko nalimate kakšno navedbo zakona, ki bo podkrepila vašo neresnico?
>
> Sam imam tolmačenje ministrstva, ki potrjuje moje navedbe. Če boste našli kakšno podlago, ki spodbija njegovo mnenje, vam ga lahko posredujem, drugače pa nima smisla.
>
> Upam, da niste padli na floskulo "Vsako delo šteje".

5 odstavek 130 člena ZPIZ 2 v povezavi z 18 členom ZPIZ 2
(5) V zavarovalno dobo se šteje obdobje, ugotovljeno na podlagi skupnega letnega zneska vseh prejemkov iz drugih pravnih razmerij, ki jih je prejel zavarovanec iz 18. člena tega zakona.


mnenje ZPIZ
www.studentski-servi...Z_copy.pdf
Hvala za pojasnilo, a to je še vedo pokojninska doba po ZPIZ. Dodatek na delovno dobo pa izhaja iz delovne dobe pod drugi zakonodaji, zato za študentsko delo ni mogoče dobiti dodatka na delovno dobo, kot sem navedel.

Če pa želite, lahko še na zasebno sporočilo pošljem obrazložitev ministrstva, saj nisem najbolj vešč z objavami na spletu.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2586585

Strani: 1

anon-177 sporočil: 2.077
Zadnja sprememba: anon-177 11.03.2016 21:30
[flumas]
> [brane]
> > [flumas]
> > > [brane]
> > > > [flumas]
> > > > "Kdaj bodo na voljo podatki o delovni dobi?"
> > > >
> > > > Nikoli, saj se delo preko študentskega servisa ne šteje v delovno dobo in zanj ni mogoče dobiti dodatka na delovno dobo.
> > > >
> > > > Potrebno je dosledno uporabljati termine, da ne bo kdo razočaran, saj vsako delo šteje samo za "naše".
> > >
> > > Zelo zanimivo je, ko nekdo tako prepričljivo in prepričano razlaga neresnico.
> > >
> > > Zakon je spremenjen in delo preko SŠ SE ŠTEJE V DELOVNO DOBO!
> >
> > A lahko nalimate kakšno navedbo zakona, ki bo podkrepila vašo neresnico?
> >
> > Sam imam tolmačenje ministrstva, ki potrjuje moje navedbe. Če boste našli kakšno podlago, ki spodbija njegovo mnenje, vam ga lahko posredujem, drugače pa nima smisla.
> >
> > Upam, da niste padli na floskulo "Vsako delo šteje".
>
> 5 odstavek 130 člena ZPIZ 2 v povezavi z 18 členom ZPIZ 2
> (5) V zavarovalno dobo se šteje obdobje, ugotovljeno na podlagi skupnega letnega zneska vseh prejemkov iz drugih pravnih razmerij, ki jih je prejel zavarovanec iz 18. člena tega zakona.
>
>
> mnenje ZPIZ
> www.studentski-servi...Z_copy.pdf

Hvala za pojasnilo, a to je še vedo pokojninska doba po ZPIZ. Dodatek na delovno dobo pa izhaja iz delovne dobe pod drugi zakonodaji, zato za študentsko delo ni mogoče dobiti dodatka na delovno dobo, kot sem navedel.

Če pa želite, lahko še na zasebno sporočilo pošljem obrazložitev ministrstva, saj nisem najbolj vešč z objavami na spletu.
Prosim, če mi lahko pošljete, ker me zanima, kaj je napisalo ministrstvo.
Če dovolite, lahko tudi objavim za druge.

Strani: 1