Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Do kdaj bodo še izhajale tiskane Finance?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[vickibedi]
> [bc123a]
> > [vickibedi]
> > > [Gustl]
> >
> > > Vedno manj, kar je povezano. Kapacitete za printat so velike in še nikoli tako ugodne kot doslej. Najbrž so bile tudi kovaške storitve v letih po vpeljavi avtov vedno ugodnejše :)
> >
> > Ja, o paper-less officu poslušamo že vsaj 15 let, pa se še ni zgodilo. In tudi vprašanje če se kdaj bo, cena tiskanja je šla skoraj do nule,
>
> paperless ni vzet resno. recimo, jaz sem se odlocil, da bom nekaj letov letel z elektronsko boarding karto (na telefonu), ki jo EasyJet podpira tudi v LJ. Pa zadeva pac zgleda tako, da usluzbenka letalisca zavzdihne, ter pogleda tvojo stevilko sedeza ki jo kaze poleg barkode easyjetova aplikacija ter te rocno v sistemu odkljuka. Na stanstedu pa ene 5x obrnes telefon, preden ona klinceva zadeva detektira bar kodo :)
>
> Ce pride v LJ za cel avion potnikov z elektronskimi boarding kartami, bo avion odletel na pol prazen, trust me :)

Vidiš, jaz sem že kake dve leti nazaj videl mladce in mladenke, kako mahajo s telefoni po letališču, pa sicer je zgledalo zelo fensi in tudi ni bilo videti, da bi imeli kakšne probleme, ampak mene je moje (priznam zarukano) ziheraštvo vodilo v to, da smo imeli karte lepo sprintane na barvnem laserskem tiskalniku ;)
Jaz sem imel vedno papirnato karto s sabo, to je bilo samo za test, in ce dela je pac precej hitreje potegniti telefon iz zepa.

Ampak to deluje samo zato, ker po moje delajo ovinek okrog predpisov. Ce je na karti barkoda, je verjetno kodo treba prebrati. Sicer bi lahko vsakemu verjeli na besedo, pa ni sploh treba boarding karte printati, ever, tako kot za vecino modernih hotelov, kjer so ze zdavnaj ugotovili da je priimek, povezan z kaksnim semi-tajnim podatkom cisto ok in prakticen tajni kljuc kot pa neke dolge rezervacijske kode :)

Ocitno to v letalski industriji ne gre skozi zaradi varnosti in ce se dela izjemo zaradi tistih, ki pridejo z elektronsko karto je to res slabo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2585429

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.629
[bc123a]
> > Ce pride v LJ za cel avion potnikov z elektronskimi boarding kartami, bo avion odletel na pol prazen, trust me :)
>
> Vidiš, jaz sem že kake dve leti nazaj videl mladce in mladenke, kako mahajo s telefoni po letališču, pa sicer je zgledalo zelo fensi in tudi ni bilo videti, da bi imeli kakšne probleme, ampak mene je moje (priznam zarukano) ziheraštvo vodilo v to, da smo imeli karte lepo sprintane na barvnem laserskem tiskalniku ;)

Jaz sem imel vedno papirnato karto s sabo, to je bilo samo za test, in ce dela je pac precej hitreje potegniti telefon iz zepa.

Ampak to deluje samo zato, ker po moje delajo ovinek okrog predpisov. Ce je na karti barkoda, je verjetno kodo treba prebrati. Sicer bi lahko vsakemu verjeli na besedo, pa ni sploh treba boarding karte printati, ever, tako kot za vecino modernih hotelov, kjer so ze zdavnaj ugotovili da je priimek, povezan z kaksnim semi-tajnim podatkom cisto ok in prakticen tajni kljuc kot pa neke dolge rezervacijske kode :)

Ocitno to v letalski industriji ne gre skozi zaradi varnosti in ce se dela izjemo zaradi tistih, ki pridejo z elektronsko karto je to res slabo.

Včeraj letel, AirBerlin, koda na AirBerlin app, brez težav, vsaj vseh prvih 5 pred mano je imelo na telefonu in smo vsi šli gladko skozi, ne vem za ostale.

Strani: 1