Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-268539 sporočil: 2.339
[pobalin]
> [komendator]
> > [pobalin]
> > > Skladišče v JEK za odpadke iz obratovanja elektrarne bo obratovalo vsaj do začetka druge faze odlaganja odpadkov iz JEK oziroma do leta 2050. Ponovna faza odlaganja odpadkov je predvidena v letih od 2050 do 2061, glede na analizo potreb po nadaljnjem odlaganju pa bo lahko odlagališče obratovalo tudi po letu 2061.
> >
> > Točke, ki se začne s skladiščenjem, v nadaljevanju pa govori o odlaganju in odlagališču, žal ne razumem. Nisem jedrski fizik in tudi ne rocket scientist.
> >
> > > Do leta 2045 bodo potekale priprave na gradnjo odlagališča za izrabljeno gradivo in visoko radioaktivne odpadke. V letih od 2045 do 2055 bodo iskali primerno lokacijo.
> >
> > Pa ljudi moji, je li to moguće?! Skoraj 30 let bodo potekale priprave na gradnjo nečesa, za kar sploh ne bodo poznali lokacije?!
>
> Zaenkrat odpadke začasno skladiščijo, iskanje lokacije za trajno odlagališče VRAO pa je tudi težka politična naloga...

To mi je jasno, ampak ne iz članka. Znaš ti iz objavljenega smiselno izluščiti obdobja/faze skladiščenja in odlaganja? Mi lahko razložiš, kaj konkretno pomeni "30 let priprav na gradnjo", šele potem pa 10 let iskanja lokacije zanjo? Je to nekaj takega kot 30 let birokratskega onaniranja o drugem tiru do Kopra, ki mu sledi 10 let priprav izvedbeneg projekta in načrta financiranja?
Iz teksta se namere vidijo po alineah.
30 let priprav...: www.energetika-porta...padkov-92/
Podobni oz. še bolj kompleksni ukrepi so predvideni za VRAO. Količina je relativno majhna. Okvirno naj bi lokacijo iskali deset let in jo potrdili leta '55.