Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-106712 sporočil: 3.698
[XROZM]
1. dejstvo je da je bil "navidezni stečaj" bank, ki je podlaga za izbris narejen na podlagi nerealnih stresnih scenarijev.
2. dejstvo je da so imele vse banke pred izbrisom ne samo pozitiven ampak tudi zadosten kapital >= 8% kapitalski količnik kar je razvidno tudi iz letnih in medletnih poročil bank.

dokaz da so bili scenariji s katerimi so umetno pripravili pogoje za "navidezni stečaj" bank pa so trenutni kapitalski količniki dokapitaliziranih bank kjer imajo vse količnike krepko prek 20%
Dobro, da sem šel brat komentarje, drugače bi bilo 2x isto napisano.
Moj dodatek. US je prvič v velikem dreku, kjer se ne bodo mogli delat norca. US je pri nas, žal, inštitucija, ki leze v rit politiki (odvisno, kako je US sestavljeno). US se lahko naredi vehementnega in ponovno zleze v rit politiki, samo bo dobilo batino nazaj, ko se bo zadeva selila na sodišče EU. Tam pa ne bo trte, mrte, ker sodišče EU si ne bo dovolilo sodbe v stilu: kaj klinac bo raja bevskala, če se nam dvigne vzamemo, pa ne glede na situacijo. Če so bile razmere, kot smo mi rekli, bomo vzeli, kaj nas briga, kaj je bilo v resnici. Ker, če bo dalo sodišče EU tako sodbo, lahko evropske banke lepo zaprejo.
Me prav zanima, kako bo reagiral naduvani Petrič. Se spomnim, ko je javno skočil v luft, ko je raja javno godrnjala zaradi sramotne odločitve US. Ne vem, če bo upal tako gobcati nazaj EU. No, ko je bil salonski politik v ZDA, naj se tam malo pozanima, kaj bi čakalo sodnika, ki bi požegnal razlastitev delničarjev in obvezničarjev ZDA bank, na osnovi lažnih cifer. Ne vem, če bi dočakal jutro.