Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Finance kot nacionalni izdajalec

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.925
[Glavni forum] Tema: Finance kot nacionalni izdajalec
[#2581444] 13.02.16 14:59 · odgovor na: anon-204390 (#2581334)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 13.02.2016 15:03
[vickibedi]
> [najobj]
> > [vickibedi]
> > > [najobj]
> > > ... Vem, da bodo moje pisanje brali predvsem ljudje, ki menijo podobno kot jaz, tisti, ki menijo drugače, me bodo itak popljuvali. ...
> > >
> > > ... čuj, Pero ... evo, jaz te ne bom popljuval, ampak te bom zaradi dejstva, da v Sloveniji noben nima in nikoli ni imel dovolj svojega kapitala, da bi karkoli privatiziral, zelo preposto vprašal, kaj si na totem borut.blog.siol.net/...ovnica.jpg kosu papirja kaj obkrožil pred četrt stoletja ... khmm, ker če si obkrožil DA za samostojnost in neodvisnost Slovenije, danes od tega nimaš NIČ, če mogoče še nisi opazil, ker politična in vojaška samostojnost in neodvisnost je v EK in v NATO v Bruslju, denarna je v ECB v Frankfurtu, tistih nekaj tovarn, ki smo jih Slovenci imeli v Jugi in ki zaradi razpada Juge niso crknile, pa smo zaradi naštetega prodali ali razprodali, kar je z vidika samostojnosti in neodvisnosti isti kurac ... OK, sicer vem, da zveni patetično, ampak v tem je - za primerjavo - na kmetiji razlika med gospodarjem in hlapcem, kar pomeni, da smo se Slovenci po pol stoletja ekonomske samostojnosti spet vrnili med hlapce v Cankarjeve čase ...
> > >
> > > P.S.: da ne bom samo negativen, je tudi res, da ima od svetovnega natega za razliko od velike večine nekaj ljudi ogromno korist, ker so osamosvojitelji in njihovih priskledniki zgoraj omenjenim gospodarjem dobro prodali svoje "zasluge za narod" ...
> > Biti lastnik, kot vidiš ne pomeni samo to, da pobiraš smetano, ampak lastnina pomeni tudi odgovornost in tveganje. Tukaj pa smo se Slovenci z državno lastnino slabo izkazali. Če nisi za gospodarja si pač za hlapca.
> ... OK, ampak bi morali že takrat povedat, da ne bomo samostojni in neodvisni gospodarji na svoji zemlji, ker pač noben od nas nima dovolj denarja, da bi še enkrat kupil, kar je itak naše, temveč da bomo zaradi iskanja novega lastnika nesamostojni in odvisni hlapci brez vsega, ker slovenske zemlje se ni še noben spravil prodajat ... khmm, ne pa da so osamosvojitelji z lažjo na plebiscitu nategnili naivno rajo ...
>
> P.S.: pozabil si napisat, kdo je nosil odgovornost in tveganje, ko s(m)o zgradili vse tisto, kar so zdaj razprodali ...
Premoženje lahko tudi pojerbaš, a če ga ne znaš upravljati bo šlo na boben. Družbeno in zasebno ni isto. Imaš nešteto takšnih zgodb z raznimi Murami, Pekoti ipd. Seveda imaš tudi primere, ko ljudje niti osebnega premoženja niso znali upravljat, za družbeno lastnino je pa to že skoraj pravilo. Kaj naj ti rečem - moje sožalje, več sreče prihodnjič.
... čuj, beatus non est, qui habet, quae cupit, sed qui non cupit, quae non habet ...

P.S.: prav imaš, da premoženje lahko tudi pojerbaš, ampak pojerbano premoženje, ki ga naši mali plenilci razprodajajo svojim velikim gospodarjem, je pri nas nekdo ustvaril, tako da je tvoje in Franklovo razmišljanje v članku še najbolj podobno oni dobri stari, da "pred vojno nismo imeli nič, potem pa so prišli Nemci in nam vse pobrali" ... no, sicer pa to sploh ni moja poanta, ampak je moja poanta svetovni nateg s samostojnostjo in neodvisnostjo Slovenije na plebiscitu pred četrt stoletja skupaj z množico drugih miniaturnih držav, o čemer sem na totem forumu forum.finance.si/?m=...151&single že večkrat pisal in kar večina ne bo opazila niti takrat, ko bo EU razpadla iz enakih razlogov, kot je šla pred tričetrt stoletja v svetovno morijo ...