Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-202034 sporočil: 676
[Glavni forum] Tema: Kaos na Brniku. Kje je Adriina flota?
[#2581079] 12.02.16 09:50 · odgovor na: Endimion (#2581063)
Odgovori   +    5
Če volivna pravica prične šele pri osemnajstih se bi tudi morala končati osemnajst let pred domnevno smrtjo in kdor je vsaj enkrat obiskal kakšen dom starejših občanov mi bo to potrdil.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2581079

Strani: 1

FIN-527377 sporočil: 1.005
[Glavni forum] Tema: Kaos na Brniku. Kje je Adriina flota?
[#2581095] 12.02.16 10:07 · odgovor na: anon-202034 (#2581079)
Odgovori   +    4
[merzm1]
Če volivna pravica prične šele pri osemnajstih se bi tudi morala končati osemnajst let pred domnevno smrtjo in kdor je vsaj enkrat obiskal kakšen dom starejših občanov mi bo to potrdil.
Lep del ljudi nikoli v življenju ni sposoben dojeti res publicae, v Sloveniji je ta del očitno celo alarmantno visok. Glede na tvojo misel tule sem prepričan, da je imel (reciva) Leon Štukelj pri stotih več modrosti in poznavanja realnosti, kot ju boš ti kdajkoli spravil na kup.

Zato pač res demokracija en človek - en glas nima več zelo dolge prihodnosti. Idiotizem non plus ultra je omejevati starost volilca navzgor, ne pa hkrati pogojevati njegovo volilno pravico z IQ, razgledanostjo, finančnim doprinosom skupnemu dobru... Platonova država modrecev je verjetno najlepši izhod, uvedba volilnega cenzusa glede na našteto pa najbolj realen.

Strani: 1