Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zataknite si že nekam to gotovino

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-299030 sporočil: 1.227
da je treba v korak s časom, se strinjam, vendar sem tudi zagovornik, da je bolje imeti več možnosti plačila, med drugim je nujno ohraniti denar, kot plačilno sredstvo. Prav iz razlogov, ki so jih nekateri navedli - možnosti izbrisov, sprememb v kapitalske vložke, odvzem premoženja po 16. čl. Ustave RS itd... MORA ostati možnost, da svoj zaslužek ali pokojnino dvigneš in pač z njo počneš, kar se ti zahoče.

Čeprav sem spoznal tudi zgodbo davčnega zavezanca, ki mu je FURS v sefu našel nekaj gotovine in navkljub dokazilu o dvigu z bančnega računa, naj bi mu pojasnili, da je to nezakonito in je čutil resne posledice: FURS namreč ocenjuje, da je gotovina namenjena "nekontroliranemu ali neobdavčenemu" poslovanju, zato si po njihovem avtomatično vsaj kriminalec, ker pač oni tako sklepajo, dokazi niso potrebni za takšne zaključke. In ker imamo obrnjeno dokazno breme, se ve kdo najeb. v tem primeru.

Res postajamo zblojena, nerazumna, predvsem pa suženjsko posestniška družba! Kdaj bo naslednji kmečki upor?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2580531

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Zataknite si že nekam to gotovino
[#2580635] 10.02.16 12:40 · odgovor na: anon-299030 (#2580531)
Odgovori   +    0
[Troublemaker]
Čeprav sem spoznal tudi zgodbo davčnega zavezanca, ki mu je FURS v sefu našel nekaj gotovine in navkljub dokazilu o dvigu z bančnega računa, naj bi mu pojasnili, da je to nezakonito in je čutil resne posledice:
Pravna ali fizicna oseba, ali SP?

Strani: 1