Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zataknite si že nekam to gotovino

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.825
[Glavni forum] Tema: Zataknite si že nekam to gotovino
[#2580501] 10.02.16 01:34 · odgovor na: bc123a (#2580498)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [leoncc]
> Na ebayu cenejše stvari plačujem s paypalom za dražje pa preko UPN ker me stane ~7% da denar spravim v paypal.


What?!?!

Torej za drazje stvari placujes efektivno preko nakazila (wire transfer) in se lahko za denar obrises pod nosom?

Kaj za vraga pa pocenjas da te stane 7% prenesti denar na PayPal? Jaz ga nakazem zastonj na paypal (ja, preko internega nakazila v slovenski banki - paypal to podpira!) in od tam naprej placujem s paypalom, (max placilo do sedaj cirka 2000 EUR v enem kosu). Tako imam se vedno zascito paypala.
Edino, ko presežeš 2000€ letno plačil, te Paypal začne zasliševat zaradi neke uredbe o pranju denarja.

Saj se zrihta, ampak je pa malo sitno, dokler ti ne osvobodijo računa.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2580501

Strani: 1

anon-67839 sporočil: 648
[Glavni forum] Tema: Zataknite si že nekam to gotovino
[#2580516] 10.02.16 07:22 · odgovor na: 0513ANITO (#2580501)
Odgovori   +    3
[0513ANITO]
> [bc123a]
> > [leoncc]
> > Na ebayu cenejše stvari plačujem s paypalom za dražje pa preko UPN ker me stane ~7% da denar spravim v paypal.
>
>
Edino, ko presežeš 2000€ letno plačil, te Paypal začne zasliševat zaradi neke uredbe o pranju denarja.

Saj se zrihta, ampak je pa malo sitno, dokler ti ne osvobodijo računa.
Mislim, da je zdaj meja pri 6000€. Nič strašnega. Gre le za to, da morajo pri Paypalu v primeru kontrole od zunaj (od naše države ali EU na primer) imeti nek dokaz, za katero osebo da gre. Ko bo naša država pričela nadzirati tudi Paypal, ga bomo pač nehali uporabljati, ne?
bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Zataknite si že nekam to gotovino
[#2580626] 10.02.16 12:29 · odgovor na: 0513ANITO (#2580501)
Odgovori   +    0
[0513ANITO]
> Kaj za vraga pa pocenjas da te stane 7% prenesti denar na PayPal? Jaz ga nakazem zastonj na paypal (ja, preko internega nakazila v slovenski banki - paypal to podpira!) in od tam naprej placujem s paypalom, (max placilo do sedaj cirka 2000 EUR v enem kosu). Tako imam se vedno zascito paypala.

Edino, ko presežeš 2000€ letno plačil, te Paypal začne zasliševat zaradi neke uredbe o pranju denarja.

Saj se zrihta, ampak je pa malo sitno, dokler ti ne osvobodijo računa.
Ja, to je problem in moras planirati 1-2 tedna zamude takrat. Tega se ne da urediti naprej, sem se pozanimal, ampak sele KO prides cez, potem pa te nek indijec zacne zaslisevati. Saj so hitro zadovoljni, ampak turnaround time je pa tako pocasen da traja 1-2 tedna da ti odblokirajo racun. Po tistem gre naprej kot po maslu.

Paypal uporabljam zaradi tega, ker za kreditne kartice s taksnim limitom bi mi bancniki verjetno hoteli preiskati vse telesne odprtine preden bi jo dobil...

Strani: 1