Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zataknite si že nekam to gotovino

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[Glavni forum] Tema: Zataknite si že nekam to gotovino
[#2580483] 09.02.16 23:11 · odgovor na: sopranos (#2580478)
Odgovori   +    25
[sopranos]
Ali pa, ker v Evropi banke niso več zaščitene pred bankrotom, ko nam bo recimo NLB pretvorila naše digitalne prihranke v kapital. S katerim si ne bomo mogli bureka kupiti, ampak bomo pa solastniki banke.
Pri nas je bolj uveljavljen pristop izbris. Če citiram uslužbenca BS, ki mi je povedal, zakaj raje izbris kot pretvorba v kapital: "Če bi naredili pretvorbo, bi dobili stotisoče jeznih delničarjev, ki bi prihajali na skupščino samo zato, da bi državi sr*li po glavi; izbris je precej bolj pragmatičen." Ta uslužbenec BS mi je povedal, da je tako njemu povedal uslužbenec EK, takrat sem verjel, danes pa ne vem več, ali je temu za verjeti, ali pa je šlo za psihološko projekcijo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2580483

Strani: 1

anon-268539 sporočil: 2.339
[Glavni forum] Tema: Zataknite si že nekam to gotovino
[#2580836] 11.02.16 09:51 · odgovor na: anon-15342 (#2580483)
Odgovori   +    0
[TadejK]
> [sopranos]
> Ali pa, ker v Evropi banke niso več zaščitene pred bankrotom, ko nam bo recimo NLB pretvorila naše digitalne prihranke v kapital. S katerim si ne bomo mogli bureka kupiti, ampak bomo pa solastniki banke.

Pri nas je bolj uveljavljen pristop izbris. Če citiram uslužbenca BS, ki mi je povedal, zakaj raje izbris kot pretvorba v kapital: "Če bi naredili pretvorbo, bi dobili stotisoče jeznih delničarjev, ki bi prihajali na skupščino samo zato, da bi državi sr*li po glavi; izbris je precej bolj pragmatičen." Ta uslužbenec BS mi je povedal, da je tako njemu povedal uslužbenec EK, takrat sem verjel, danes pa ne vem več, ali je temu za verjeti, ali pa je šlo za psihološko projekcijo.
V obeh primerih je razmišljanje bolj sociopatsko kot pragmatično (v javno korist).

Strani: 1