Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-202494 sporočil: 2.309
[Breiva]
Lahko pa še povprašate Sašo Geržino, starejšega, on je tudi haral po podobnih firmah na Dunaju, imel pa je sedež v Hotelu Hilton (enem najdražjih hotelov na Dunaju). Mislim, da je tudi on je šibal denar komunistom in za nagrado dobil veleposlaniško mesto v Moskvi.
Še sedaj je neki funkcionar, ne vem kje, čeprav je star že okoli 80 let.
Sem malo poguglal: Saša Ivan Geržina, rojen 12. 12. 1940, podpredsednik stranke DESUS, nadzornik GEN energije in član LIONS KLUBA LJUBLJANA . Se oproščam da sem ga naredil malo starejšega.
Iz tega je kar precej jasno, od kod se je ZLSD oz. SD financirala.

Halo Petra Sovdat,

to je delo za tebe. Pobaraj malo tega Geržino, kako je bilo s tisto firmo, ki je bila v hotelu Holton na Dunaju in katere šef je bil on.

Ta tip bi ti lahko marsikaj povedal, seveda če bo hotel.

Po premoženjskem stanju ga nima smisla spraševati, ker je gotovo vse temeljito poskril.

Izgleda pa, da je v Sloveniji diplomatska služba dedna, saj je njegov sin tudi že bil veleposlanik, če se ne motim.

Lp, IBr

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2580250

Strani: 1

FIN-527377 sporočil: 1.005
Zadnja sprememba: FIN-527377 08.02.2016 11:49
[Breiva]
> [Breiva]

> Lahko pa še povprašate Sašo Geržino, starejšega, on je tudi haral po podobnih firmah na Dunaju, imel pa je sedež v Hotelu Hilton (enem najdražjih hotelov na Dunaju). Mislim, da je tudi on je šibal denar komunistom in za nagrado dobil veleposlaniško mesto v Moskvi.
> Še sedaj je neki funkcionar, ne vem kje, čeprav je star že okoli 80 let.
> Sem malo poguglal: Saša Ivan Geržina, rojen 12. 12. 1940, podpredsednik stranke DESUS, nadzornik GEN energije in član LIONS KLUBA LJUBLJANA . Se oproščam da sem ga naredil malo starejšega.
> Iz tega je kar precej jasno, od kod se je ZLSD oz. SD financirala.


Halo Petra Sovdat,

to je delo za tebe. Pobaraj malo tega Geržino, kako je bilo s tisto firmo, ki je bila v hotelu Holton na Dunaju in katere šef je bil on.

Ta tip bi ti lahko marsikaj povedal, seveda če bo hotel.

Po premoženjskem stanju ga nima smisla spraševati, ker je gotovo vse temeljito poskril.

Izgleda pa, da je v Sloveniji diplomatska služba dedna, saj je njegov sin tudi že bil veleposlanik, če se ne motim.

Lp, IBr
Malo te lahko se dopolnim. Karanta, katere direktor je bil ta clovek najozjega komunisticnega kroga, odlicen prijatelj Milosa Kovacica (do meteorskega vzpona Jankovica prvega cloveka iz gospodarstva ob Kucanu), je sluzila obveznim "uvoznim poslom" Krke (enako kot trzaski Helvetius) tja do poznih 90-ih, ko so smeli uvazati sami. Nanje so stvari presle s srbskega Genexa. Karanta je imela v najemu celo nadstropje ene najlepsih avstrogrskih dunajskih palac, Palais Lichtenstein, Gerzinova pisarna s pogledom na lasten park je bila vredna avstrijskega prezidenta. Kljucni del biznisa pa je gospod opravljal za Petrol. Cista in jasna udbovska posla s kanalizacijo denarja ven za privatizacijo Novega razreda, ki je bila neizbezna. Podobne posle sta opravljala Intertrade in Kovintrade za druga slovenska podjetja. In seveda - Slovenijapapir za papirno industrijo...

Strani: 1