Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-202494 sporočil: 2.309
To sem že objavil na drugem forumu, a ker je zadeva podobna tej, bo ta post objavil tudi tukaj:

Podobno so delali Udbovci tudi tik pred koncem Juge. V Celovcu je bila firma Zellstoff Obir, ki je izčrpavala slovensko papirno industrijo, Njen direktor pa je bil bivši direktor Palome MK., pa ne Kučan, ampak njegov podrepnik. Sem bil enkrat službeno pri njih v Celovcu, pisarne in hodniki polni dragih umetniških slik, po tleh pa sami najdražji perzijski tepihi. Do posla ni prišlo, ker so zahtevali previsoko provizijo.
Pozneje se je firma preimenovala v HAGO Ges.m.b.H. Zadnji direktor pa je bil MV, prej direktor Papirnice Količevo.
Po osamosvojitvi je šla firma v likvidacijo slike in perzijanarji pa so izginili neznano kam. Verjetno so sedaj pri slovenskem vodilnem osebju te firme in zamejskih Slovencih, ki so bili tam zaposleni. MK bi vedel dosti povedati o tem, seveda, če je še živ. Nimam informacij, ali je še živ ali ne.
Pa tepihi niso bili glavno bogastvo. Ta firma je obračala (in kradla) TEŽKE MILJONE DENARJA slovenskih papirnic, ki so izginili neznano kam.
Da nadaljujem moj zapis o firmi v Celovcu, ki je poslovala podobno, kot Mark Medical, samo na področju slovenskih papirnic.
Po dolgem razmišljanju, ker nisem mogel spati, sem se spomnil, da se je firma imenovala Hago Ges.m.b.H.
Tam sta harala MK (ne Milan Kučan, ampak njegov podrepnik z enakimi začetnicami), bivši direktor Palome in MV, bivši direktor Papirnice Količevo (kolikor vem je že umrl). Tam so se obračali težki miljoni evrov in to še veliko več, kot pa v Mark Medical. Nekaj let po osamosvojitvi je firma Hago izginila neznano kam, zabrisani so vsi sledovi, kam pa je šel denar, pa nihče ne ve. Mislim pa, da je šel v blagajno Kučanove ZKS, oziroma njene naslednice ZLSD (Združene liste socialnih demokratov) ali kako se je že imenovala.
Torej drži tisto od Čoklove: “Nekdo v zamejstvu je očitno zelo zelo dobro organiziran".

Lahko pa še povprašate Sašo Geržino, starejšega, on je tudi haral po podobnih firmah na Dunaju, imel pa je sedež v Hotelu Hilton (enem najdražjih hotelov na Dunaju). Mislim, da je tudi on je šibal denar komunistom in za nagrado dobil veleposlaniško mesto v Moskvi.
Še sedaj je neki funkcionar, ne vem kje, čeprav je star že okoli 80 let.
Sem malo poguglal: Saša Ivan Geržina, rojen 12. 12. 1940, podpredsednik stranke DESUS, nadzornik GEN energije in član LIONS KLUBA LJUBLJANA . Se oproščam da sem ga naredil malo starejšega.
Iz tega je kar precej jasno, od kod se je ZLSD oz. SD financirala.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2580152

Strani: 1

anon-202494 sporočil: 2.309
[Breiva]
Lahko pa še povprašate Sašo Geržino, starejšega, on je tudi haral po podobnih firmah na Dunaju, imel pa je sedež v Hotelu Hilton (enem najdražjih hotelov na Dunaju). Mislim, da je tudi on je šibal denar komunistom in za nagrado dobil veleposlaniško mesto v Moskvi.
Še sedaj je neki funkcionar, ne vem kje, čeprav je star že okoli 80 let.
Sem malo poguglal: Saša Ivan Geržina, rojen 12. 12. 1940, podpredsednik stranke DESUS, nadzornik GEN energije in član LIONS KLUBA LJUBLJANA . Se oproščam da sem ga naredil malo starejšega.
Iz tega je kar precej jasno, od kod se je ZLSD oz. SD financirala.

Halo Petra Sovdat,

to je delo za tebe. Pobaraj malo tega Geržino, kako je bilo s tisto firmo, ki je bila v hotelu Holton na Dunaju in katere šef je bil on.

Ta tip bi ti lahko marsikaj povedal, seveda če bo hotel.

Po premoženjskem stanju ga nima smisla spraševati, ker je gotovo vse temeljito poskril.

Izgleda pa, da je v Sloveniji diplomatska služba dedna, saj je njegov sin tudi že bil veleposlanik, če se ne motim.

Lp, IBr

Strani: 1