Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[Breiva]
Vse je odvisno od tega, kje hotel stoji.

Če bi tak hotel, kot je Šport hotel, stal npr. na Dunaju in bil primerno urejen, bi gotovo delal z visokim dobičkom. Ker pa stoji v taki vukojebini, kot je Postojna, pa po mojem mnenju nikoli ne bo delal z dobičkom. V Postojni nimaš kaj početi, ogledaš si postojnsko jamo in potem rečeš adijo. Če pa nameravaš prenočiti, pa boš gotovo v hotelih ob jami.

Meni je Postojna nekako antipatično mesto, tam se nisem nikoli dobro počutil. Ustavil sem se le tu pa tam na kavo, predno je bila avtocesta, dalj časa pa nikoli nisem bil tam.
Jaz sem šel gledati bilance nekaterih hotelov na Gorenjskem. Prometa imajo tam med 200.000 in 300.000 EUR. Take stavbe stanejo med 500.000 in 1.000.000 EUR minimalno.

Kvadratura za ogrevanje je kar precejšnja. Plačevati morajo razne RTV in SAZAS prispevke. Odprto morajo imeti 7 dni na teden, kar pomeni kar nekaj osebja. Potem je tukaj še tekoče vzdrževanje in čiščenje. Pa po hotelih ti zmanjka toliko in toliko brisač. Pa davek na nepremičnine (oz. NUSZ), ki se je v teh dotičnih občinah, ki sem jih gledal, v zadnjem letu podvojil. Booking.com ti vzame med 20 in 25%.

Druga zgodba je recimo nakup hotela iz stečajne mase. Ko je recimo prejšnji lastnik zadevo uredil za milijon ali dva EUR, nato pa kupiš za recimo 500.000 EUR. In da recimo narediš potem za ene 400.000 EUR prometa, ker si zraven pripojil še kakšen že utečen posel. Potem se da kar lepo delati.

Ampak tistega kar jaz v Sloveniji ne razumem, so investicije, ki so vredne nekajkratnikov letnega prometa hotela.