Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Osebnost 2015: varnostnik z 80 evri bruto plače

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

peterfrankl sporočil: 436
Poanta je: če je izogibanje plačevanja prispevkov tako zelo razširjeno, potem to doleti tudi tiste, katerh delo ni preveč obremenjeno. Kot recimo varnostnika. Se mi je zdelo, da sem bil pri pisanju dovolj jasen, a očitno nisem bil.
lpPeter

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2569957

Strani: 1

anon-128631 sporočil: 2.624
[peterfrankl]
Poanta je: če je izogibanje plačevanja prispevkov tako zelo razširjeno, potem to doleti tudi tiste, katerh delo ni preveč obremenjeno. Kot recimo varnostnika. Se mi je zdelo, da sem bil pri pisanju dovolj jasen, a očitno nisem bil.
lpPeter
Sem prebral članek in je dober za razmislek in celo takšno stanje dokazuje, da se očino manipulira z plačevanjem prispevkov. Kot sem sam navedel v drugih komentarjih je sistemska korupcija prebila plafon na vseh mestih in to samo potrjuje. Pa da nebo pomote natančno se ve koliko lahko ima negdo potnih stroškov. ŽAl se z takšnim načinom določena podjetja celo izogibajo plačevanja prispevkov v zdravstveno in pokojninsko blagajno.

Jaz sem članek razumel in če prikažeš, da imaš 80€ bruto plače in imaš potem 600€ potnih stroškov dokazuje, da gre za goljufanje in izrabo potnih stroškov.
Zato predlagam, da je članek izredno dobro izkodišče v zvezi odgovora:
Kaj so potni stroški, kaj je strošek za malico
in kaj je bruto plača. Kakor tudi kaj je neto plača.

Iz priera se jasno vidi, da gre za goljufanje z potnimi stroški in prirkivanje plačil prispevkov.
To je je smiselno razjasniti zato, ker je nepošteno do poštenih podjetnikov in obrtnikov, da se jih meče v isti koš.

Članek je zelo dobro razumljiv.

Strani: 1