16 min
Dvomesečno rast proizvodnje v nemški predelovalni industriji je marca prekinil nov upad
53 min
Nasvet: na kateri upravni enoti se najmanj čaka na osebne dokumente
2 uri
Stroški oklestili dobiček BMW
3 ure
Poglejte, kako nove tehnologije in digitalizacija znižujejo stroške in zmanjšujejo ogljični odtis kmetij (PRO)
3 ure
Okusi Vipavske – poklon bogati vinarski in kulinarični tradiciji
6 ur
Z orodjem SMT strateško načrtovanje razvoja kmetije ni noben bavbav 1
6 ur
German Managers Don’t See Global Upswing Boosting Their Business
6 ur
German Factory Orders Drop in Sign of Enduring Weakness
6 ur
Velika Britanija: stroški globokega geološkega odlagališča jedrskih odpadkov rastejo na 77 milijard evrov
8 ur
Povprečna razvitost v EU: kje je Slovenija zdaj in kje bo po napovedih MDS čez pet let
8 ur
Kako Krka in Novartis Slovenija povečujeta učinkovitost in dodano vrednost?
15 ur
Na trgu dizelskih dostavnikov kitajski maxusi tečejo le na elektriko
15 ur
Najbolj brani članki danes
16 ur
Cupra formentor in leon z novim obrazom dobivata tudi novo srce
18 ur
Evropsko računsko sodišče: izterjava nepravilno porabljenih sredstev traja predolgo
18 ur
Top službe – Cosylab, IJS, Novartis, NLB, Petrol, SŽ, Toyota Adria
18 ur
Luka Mesec je šel z vlakom do Bruslja. Si zasluži aplavz? 8
20 ur
Pred sezono oddajanja vikendov na Hrvaškem: to preverja Furs 1
21 ur
Država izdala zakladne menice: varčevalska vnema popušča
21 ur
Kako sta Lidl Slovenija in Atlantic Droga Kolinska uspešna pri »G« v ESG 1

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.930
Zadnja sprememba: najobj 02.12.2015 14:06
[TadejK]
> [XMINI41]
> TadejK - res dobronamerno (nimam najmanjšega namena diskreditacije):
> Argumenta, če niso drugi, tudi meni ni treba, jaz pač ne sprejemam, še posebej ne od komentatorja z akademskim nazivom....

Nisva se dobro razumela. Na portalih, ki sem jih navedel, kolumne pišejo Nobelovci, pa profesorji ekonomike s Harvarda in Princetona, pa bivši guvernerji in premierji, pa milijarderski finančniki, pa ...


> [XMINI41]
> Tvoj tokratni prispevek je tehnično preigraval marginalne spremembe tako imenovane ležarnine, pri tem pa spremembe niso imele vsebinskih komentarjev.... sam bi si pač želel ob takem članku argumentacijo (če se nekdo igra s takimi finesami), zakaj je bolje npr. 0,4 od npr. 0,2.....

To sem poskusil odgovoriti v prejšnji repliki, sem pa domneval, da se da razbrati tudi iz članka: (1) ker imamo že eno leto 0.2% in očitno ne deluje, (2) ker imajo pri "konkurenci" 0.75% in (vsaj pri njih) očitno deluje.


> [XMINI41]
> In nazaj k dobronamernosti - moj point je, da se da prednost kvaliteti pred kvantiteto ob pisanju člankov za Finance in seveda tudi širše - tedenska frekvenca je zelo huda (pa če ti bo laže, v to past so se ujeli tudi tvoji dobri predhodniki Mrkaić, Šušteršič,...)

Bom poskusil še enkrat. Prebral sem kar nekaj prispevkov na temo te obrestne mere in takšne sinteze, kot sem jo naredil za bralce Financ tukaj, še nisem našel.
... čuj, TadejK ... evo, ker si v članku med drugim napisal "Naj poskusim biti karseda prizanesljiv. Pred dvema letoma in pol je v prid negativni obrestni meri res govorila predvsem teorija, izkušenj pa še ni bilo kaj dosti;" , mene zdaj še najbolj zanima, če se - in zakaj se ne - teorija ukvarja z vzroki(!) za negativno obrestno mero, ki so po mojem mnenju v totalno zblojeni porazdelitvi rezultatov dela in posledično totalno zblojeni porazdelitvi svetovnega bogastva, kjer kot sem tukaj forum.finance.si/?m=...223&single že pred leti napisal, požrešni lastniki kapitala hočejo več in več, pozabili pa so, da izkušnje kažejo, da mora nekdo vse proizvedeno tudi kupit, ker v nasprotnem vsa silna proizvodnja in njeno financiranje gre preprosto rečeno v kurac, kar zelo lepo vidimo v primeru bank, o katerih pišeš v svojem članku in ki viškov od ECB sveže naštancanega denarja nočejo posojat, ker ga zaradi propadliih projektov kreditojemalcev ob njihovi neprodani proizvodnji ne dobijo nazaj in ga zato banke kljub plačilu "ležarine" raje hranijo pri svojemu regulatorju ECB, ki jim je sveže naštancan denar posodil, da ga posojajo naprej ...

P.S.: se opravičujem, ker sem rahlo nevljudno uletel v vajin pogovor, ampak me jezi, ker se bistva problema noben od totih silnih Nobelovcev, pa profesorjev ekonomike s Harvarda in Princetona, pa bivših guvernerjev in premierjev, pa milijarderskih finančnikov noče niti dotaknit, jebiga ... aja, in seveda mi lahko rečeš, da sem komunajzar, če mi boš slučajno odgovoril ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2566350

Strani: 1

anon-15342 sporočil: 8.014
[najobj]
... čuj, TadejK ... evo, ker si v članku med drugim napisal "Naj poskusim biti karseda prizanesljiv. Pred dvema letoma in pol je v prid negativni obrestni meri res govorila predvsem teorija, izkušenj pa še ni bilo kaj dosti;" , mene zdaj še najbolj zanima, če se - in zakaj se ne - teorija ukvarja z vzroki(!) za negativno obrestno mero, ki so po mojem mnenju v totalno zblojeni porazdelitvi rezultatov dela in posledično totalno zblojeni porazdelitvi svetovnega bogastva
Odgovor kot se zagre bi obsegal vsaj eno celo kolumno, pa tudi ne vem, če sem mu kos, ampak na kratko in samo z enega vidika pa: v kapitalizmu je tako, da če nisi vešč svojega foha, se moraš pač posloviti ...

... razen, če si banka oziroma bančnik oziroma last but not least centralni bančnik! Banke in bančniki in centralne banke in centralni bančniki so zakuhale velik del te krize, pa so še kar tukaj, banke so še večje kot prej, vodijo jih pretežno isti ljudje kot prej, nadzirajo jih pretežno isti ljudje kot prej, regulirajo jih pretežno isti ljudje kot prej.

To, da je bogastvo *med prebivalci* neenakomerno razporejeno, je po mojem bolj posledica kot vzrok te težave.

PS1: Upam, da sem vsaj majčken del uspel odgovoriti, se pa vnaprej opravičujem vsem, ki od mene vedno znova pričakujete celodnevno servisiranje po kolumni ... danes nimam časa

PS2: Tistim, ki jih moti moja "aboniranost", pa še - tudi v "abonma" takšno servisiranje ni vračunano ;)

Strani: 1