1 ura
Kaj ovira slovenska proizvodna podjetja pri uvedbi umetne inteligence
1 ura
Pred SMK: "Tiktokfikacija sveta naj bo lekcija vsakemu, ki bo zdaj postavljal digitalno strategijo"
1 ura
Kako razbohoteni državni gozdar žaga lesno industrijo
1 ura
(intervju) Tomaž Gornik, Better: Uspehe nizamo od Grčije do Walesa
1 ura
Kako se sladoledni prvak ščiti pred kibernetskimi napadi? (PRO)
7 ur
Siemens Energy čisti izgubarsko vetrno podružnico Gamesa in izboljšuje napovedi dobička
8 ur
Najbolj brani članki danes
11 ur
NLB z rekordnim rednim četrtletnim dobičkom, je pa na ravni zadnjega lanskega četrtletja 5
12 ur
Nove omejitve za Airbnb na Dunaju: kakšne so v primerjavi z načrtovanimi prepovedmi pri nas
14 ur
V ZDA preklicali izvozna dovoljenja za dobavo čipov kitajskemu Huaweiju 2
14 ur
BMW M4 CS prihaja z motorjem, ki izvira iz serije DTM 2
15 ur
Sistemska in interesna ksenofobija do tujih lastnikov ubija vrednost Slovenije 6
16 ur
Protiinflacijski boj: Korejci so dali fokus na skrčflacijo, Nemci na kebabflacijo 4
16 ur
Takšno naj bi bilo vprašanje na novembrskem referendumu o JEK 2 6
16 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
16 ur
Arbitraža: Republika Srbska mora slovenski družbi plačati 45 milijonov evrov 1
17 ur
Švedska centralna banka je znižala ključno obrestno mero 1
17 ur
Katere inovacije na področju energije navdušujejo v EU 3
17 ur
Tudi poštarji bodo stavkali 1
17 ur
Dvomesečno rast proizvodnje v nemški predelovalni industriji je marca prekinil nov upad

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
Zadnja sprememba: anon-15342 02.12.2015 09:10
[XMINI41]
Prispevku na faktografski ravni ni kaj očitati, manjka pa mu vsebine, kar se pač od komentatorja pričakuje. Torej pogled avtorja, kaj bi pomenila takšna ali drugačna odločitev centralne banke na gospodarstvo neposredno in preko posrednih učinkov.
Logiko razmisleka sem povzel v prvem odstavku:
Pred dvema letoma in pol sem bralcem Financ razčlenjeval, zakaj bi bilo smiselno, da bi ECB uvedla negativno obrestno mero - torej ležarino - na sredstva, ki jih pri centralnih bankah evrskega območja hranijo komercialne banke; strnjeno in po domače: to bi bilo smiselno, ker morajo v tržnem gospodarstvu banke živeti od posojanja na trgu, ne pa od posojanja svojemu regulatorju, ki teh posojil niti najmanj ne potrebuje.
Bolj poljudno in razumljivo ne znam povedati. In empirično je 0.2% p.a. očitno premalo, banke še vedno zasuvajo centralne banke s svojimi sredstvi ("sedijo na njih"). Če bi mi bilo dano znati izpolniti tvoja zgornja pričakovanja, bi bil pa čas, da ECB nemudoma ukinejo in mene postavijo za enočlansko centralno banko EU :)

[XMINI41]
Oziroma kot sem že 1x tu zapisal, hudič je biti abonirani komentator. Počasi zmanjka štofa.
Ko si to napisal prvič, sem ti odgovoril in odgovor je še vedno tukaj: forum.finance.si/?m=...190&single

Če mi pošlješ link na kako kolumno recimo na BloombergView-ju, Reuters-Breakingviews, Project Syndicate-u ali FT-ju, kjer se je na to temo kdo potrudil znatno bolj od mene in bralcem predočil več dejstev od mene, pa bom resno razmislil o tvojih pomislekih.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2566270

Strani: 1

XMINI41 sporočil: 125
Zadnja sprememba: XMINI41 02.12.2015 09:42
[TadejK]
> [XMINI41]
> Prispevku na faktografski ravni ni kaj očitati, manjka pa mu vsebine, kar se pač od komentatorja pričakuje. Torej pogled avtorja, kaj bi pomenila takšna ali drugačna odločitev centralne banke na gospodarstvo neposredno in preko posrednih učinkov.

Logiko razmisleka sem povzel v prvem odstavku:

> Pred dvema letoma in pol sem bralcem Financ razčlenjeval, zakaj bi bilo smiselno, da bi ECB uvedla negativno obrestno mero - torej ležarino - na sredstva, ki jih pri centralnih bankah evrskega območja hranijo komercialne banke; strnjeno in po domače: to bi bilo smiselno, ker morajo v tržnem gospodarstvu banke živeti od posojanja na trgu, ne pa od posojanja svojemu regulatorju, ki teh posojil niti najmanj ne potrebuje.

Bolj poljudno in razumljivo ne znam povedati. In empirično je 0.2% p.a. očitno premalo, banke še vedno zasuvajo centralne banke s svojimi sredstvi ("sedijo na njih"). Če bi mi bilo dano znati izpolniti tvoja zgornja pričakovanja, bi bil pa čas, da ECB nemudoma ukinejo in mene postavijo za enočlansko centralno banko EU :)


> [XMINI41]
> Oziroma kot sem že 1x tu zapisal, hudič je biti abonirani komentator. Počasi zmanjka štofa.

Ko si to napisal prvič, sem ti odgovoril in odgovor je še vedno tukaj: forum.finance.si/?m=...190&single

Če mi pošlješ link na kako kolumno recimo na BloombergView-ju, Reuters-Breakingviews, Project Syndicate-u ali FT-ju, kjer se je na to temo kdo potrudil znatno bolj od mene in bralcem predočil več dejstev od mene, pa bom resno razmislil o tvojih pomislekih.

TadejK - res dobronamerno (nimam najmanjšega namena diskreditacije):
Da znaš pisati dobre komentarje, sem 1x tudi že poudaril.
Da pa obstaja zakon padajočih mejnih donosov, ki mu ne moreš pobegniti, to boš pa tudi moral priznati...
Argumenta, če niso drugi, tudi meni ni treba, jaz pač ne sprejemam, še posebej ne od komentatorja z akademskim nazivom....
Tvoj tokratni prispevek je tehnično preigraval marginalne spremembe tako imenovane ležarnine, pri tem pa spremembe niso imele vsebinskih komentarjev....sam bi si pač želel ob takem članku argumentacijo (če se nekdo igra s takimi finesami), zakaj je bolje npr. 0,4 od npr. 0,2.....
In nazaj k dobronamernosti - moj point je, da se da prednost kvaliteti pred kvantiteto ob pisanju člankov za Finance in seveda tudi širše - tedenska frekvenca je zelo huda (pa če ti bo laže, v to past so se ujeli tudi tvoji dobri predhodniki Mrkaić, Šušteršič,...)
anon-106712 sporočil: 3.698
[TadejK]
Če bi mi bilo dano znati izpolniti tvoja zgornja pričakovanja, bi bil pa čas, da ECB nemudoma ukinejo in mene postavijo za enočlansko centralno banko EU :)
Tadej, imamo pri nas preverjen kader na BS. Če me spomin ne vara, so znali odločno ukrepati doma. Sedaj jih sicer mrcvarijo na sodišču EU, pa kaj bi take malenkosti...

Strani: 1