Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Igor Bavčar med zmagovalci prodaje Palome

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-49383 sporočil: 3.465
[Glavni forum] Tema: Prodano: Paloma dokončno v roke Poljakov
[#2565678] 28.11.15 15:53 · odgovor na: sopranos (#2565673)
Odgovori   +    0
[sopranos]
> [Dawning]
> Sopranos, Paloma ima problem pri zastarelosti 4-ih preostalih papirnih, ne predelovalnih strojev. Pri predelavi ima novejše linije ki so po produktivnosti in
> kvaliteti v glavnem sprejemljive. Papirni stroji pa so tisti,ki so dragi.
>
> V kolikor bodo pa v bodoče matične zvitke kupovali (kar nekaj je takšnih proizvajalcev, med drugimi tudi hercegovsko/hrvaška Violeta, ki je eden glavnih Palominih konkurentov v regiji), mogoče iz Romunije, pa seveda investicije v papirni stroj ne potrebuje. S tem bi se izognila nekaterim okoljevarstvenim problemom in velikemu strošku energije, bi se pa povečal riziko pravočasne in cenene dobave matičnih zvitkov.
>
> Vsekakor želim, da bi vsaj polovica od 750 delavcev v Sladkem Vrhu ostala, saj praktično nimajo nobenih možnosti druge zaposlitve.

Hvala za vse informacije. :) Ja, seveda si tudi jaz želim, da bi imelo čim več ljudi delo.

Samo glede na to, kar si mi povedal, jaz pri 90 milijonih EUR prometa ne vidim kako lahko kupijo stroj za 50 milijonov EUR. In tudi ne vidim zakaj bi kdor koli vložil toliko denarja v to firmo, če so potrebna takšna vlaganja v osnovna sredstva. Razen seveda, če bi podvojil ali potrojil prodajo in hkrati zmanjšal sedanje stroške ter tako povečal dobičkonosnost. Kar pa, glede na to, da so Poljaki samo nek sklad, verjetno ne pride v poštev.

No, upam, da me obvestiš kako so se tega Poljaki lotili, ko seveda pride do tega.
Mislim, da je iz članka jasno razvidno, da so Poljaki kupili kapital z 11 mio in podjetje dokapitalizirali s 15 mio EUR. Kapitalsko okrepljena Paloma lahko torej najame kredit (recimo pri EBRD) in se posodobi. Je pa vse odvisno koliko lahko prodajo...