Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Koliko bo Slovenijo stala begunska kriza?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Koliko bo Slovenijo stala begunska kriza?
[#2558213] 22.10.15 12:14 · odgovor na: Gustl (#2558182)
Odgovori   +    5
[Gustl]
> [bc123a]
> > [sirota]
> > Na živce mi gre idealizirana, močno olepšana, predstavitev "begunstva" in medijska blokada! Nekdo me hoče žejnega prepeljati preko vode!
>
> Ampak to nima veze s tem, da na drugi strani novinarji paranoijo s tem, da bo avstrija zaprla mejo. Ne bo je, razen ce zgradi ograjo (v tem primeru pa jo moramo mi se pred njo).


Saj ni treba, da nepredušno zapre zeleno mejo (good luck with that). Dovolj je, da zablokira glavne ceste, glavne kolovoze, reke in hribi gredo njim v prid,...in v kombinaciji s slabim vremenom, ki bo razmočil, poplavil, spremenil v blat...ti to pač tako zoža lijak, da če v SLO prihajajo z istim tempom, jih bomo imeli 100K tu nabasanih na severno-vzhodni meji.
Se bodo lahko avstrijski novinarji potem zgrazali nad avstrijci, ne nad nami, kar tudi steje. Saj ko so jih hrvati dumpnili na naso mejo, so bili za avstrijske novinarske podgane (sorry, nothing personal, ampak te dvolicnosti so pa res bolane) krivi slovenci, da jih kao zadrzujejo, ceprav so avstrijci hoteli omejitve.

Poglej mejo v prekmurju. Mala malca prehod onih njiv. Ce so se tako hitro znasli ob madzarskem zaprtju meje, se bodo tudi tule.

Mission impossible. Je pa nekaj drugega, so vseeno prebrisani avstrijci. So jih dali neogrete sotore, in se je ze nekaj beguncev vrnilo v slovenijo. Ta strategija majhnega podjebavanja oziroma delanja poti dovolj tezke, da si nekdo rece "qrc, bom pa ostal tu do pomladi" je najvecja nevarnost, ne pa zaprtje mej.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2558213

Strani: 1

pcs sporočil: 5.462
[Glavni forum] Tema: Koliko bo Slovenijo stala begunska kriza?
[#2558248] 22.10.15 13:08 · odgovor na: bc123a (#2558213)
Odgovori   +    8
[bc123a]
Mission impossible. Je pa nekaj drugega, so vseeno prebrisani avstrijci. So jih dali neogrete sotore, in se je ze nekaj beguncev vrnilo v slovenijo. Ta strategija majhnega podjebavanja oziroma delanja poti dovolj tezke, da si nekdo rece "qrc, bom pa ostal tu do pomladi" je najvecja nevarnost, ne pa zaprtje mej.
Yep, ker če se tako odloči samo par % smo že v riti.

Lp,
M

Strani: 1