Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-316663 sporočil: 7
čas vnosa: 09.10.15 13:18
To je vse skupaj bv. Stvar je zelo enostavna:
1.) Če gledaš z vidika denarja, je zadeva preprosta: NAJEMI! Akcije tipa "vaš obrok je lahko nižji od najemnine" ignorirajo dejstvo da EURIBOR ne bo skoz 0%! Dragi novinarji, vključite v svoje predikcije bolj realno obrestno mero 2,5%+(3-5% EURIBOR), ne pa izhajat iz predpostavke da bo EURIBOR 0%. Dejstvo da je trenutno 0%, in da se bo v prihodnosti dvihgnil, rezultira v to, da so krediti tretnuno poceni, kar si nepremičninske agencije interpretirajo kot "konec krize in rast na trgu nepremičnin". Dolgoročno bodo nepremične še padle, po mojem mnenju 10-20%, lahko tudi več. Tu je potem še brezposelnost mladih, odhajanje izobraženega kadra, staranje prebivalstva. Če vse to sešteješ, je nemogoče da bi nepremičnine rasle. Rastejo lahko kvečjemu dobro zgrajene, na lepih lokacijah, ki zagotavljajo kvaliteto bivanja - nekaj takih kupcev vedno bo, in samo še bolj bogati bojo. Preostalo prebivalstvo, skupaj z upokojenci bo pač sociala, in temu primerne bodo nepremičnine in njihove cene. Tako da z ekonomskega vidika: NAJEMI!

2.)Ljudje ne živimo samo zaradi denarja. Če bi ti nekdo dal 100EUR na mesec, da bi te vsak dan spravil v slabo voljo, bi vzel to ponudbo? Kot podnajemnik, ki sme se večkrat selil, je to kar ustrezna prispodoba. V sloveniji je najemniški trg neurejen, najemniki so vedno tisti, ki so totalno brez denarja (logično a ne, ker v sloveniji morš itak kupit, takoj ko banka da zeleno luč), so socialci, problematiki, uničevalci opreme, se večno selijo, zaradi tega jih je potrebno temu primerno obravnavati, pogodbo skleniti največ za 1 leto - takšna nekako je po mojih izkušnjah po več selitvah več ali manj percepcija najemodajalcev. Po domače povedano si molzna krava, in kose v stanovanju kaj pokvari ali pa bi bilo dobro kaj zamenjat, se nikakor ne da zmenit - kot da nisi človek ki tam notri živi. No in to dragi moji, je pa realnost slovenskega najemniškega trga. Tako da če želiš imeti mir v svojem domu, potemtakem je edina rešitev da kupiš. Zaradi tega: NE NAJEMI! Edina rešitev, ki jo pri tem vidim, je, da se oddaja preko podjetij ali drugih organizacij, ki se s tem profesionalno ukvarjajo, in sicer zato, da so jasno določeni pogoji, kaj in kako je tvoja odgovornost - Po domače povedano, da se ne ukvarjaš z lastniki ko crkne pipa, ali ko je radiator mrzl. Zaradi tega trenutno iščem stanovanje za nakup. Zavedam se da bom zelo verjetno zgubil nekaj denarja, ampak sem se zaradi slabih izkušenj pri najemu tržnih stanovanj od posameznikov temu denarju pač pripravljen odpovedati.

3.) Pri takih člankih je potrebno to kar sem napisal pod točko 2 upoštevat, hkrati pa tudi, da se pogodbe sklepajo tipično za 1 leto - kaj boš pa z opremo po selitvi pa ni stvar lastnikov, in jo je treba pogosto novo kupovat. Če to omeniš lastniku ali nap. agentu, ti pa odvrnejo, da oprema itak ni nič vredna, to se ne šteje v vrednost stanovanja. Ampak dragi moji, jaz sem moral kupiti spalnico, par omar, polic, s katerimi pa nimam sedaj kaj, ker v novo stanovanje ne pašejo, in lahko grem kupit novo spalnico in opremo za 2000EUR. Upoštevajte to! Upoštevajte še, da kot najemnik daješ varščine, ki so ravno tako denar, ki ga ne moreš investirat.