Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako bi birokrat razturil slovensko birokracijo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

novica sporočil: 5.397
[1212TOMSI]
Ali je beseda "razturil" sploh Slovenski izraz ? Mislim, da gre še za en srbokroatizem oziroma tujko. Finance bi lahko vsaj v naslovih uporabljale Slovenski knjižnji jezik.
Seveda ni prav. Tudi ni prav, da imamo v JS štalo, ampak jo imamo in štalo pač najbolje opišeš z besedo štala, čeprav za štalo obstaja lepa slovenska beseda hlev. Če se že gremo pikolovce/dlakocepce in podobne cepce, je tudi Slovenski izraz narobe, ker je prav slovenski izraz.
lp
Novica

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2554967

Strani: 1

anon-186171 sporočil: 166
[Glavni forum] Tema: Kako bi birokrat razturil slovensko birokracijo
[#2555003] 09.10.15 10:53 · odgovor na: novica (#2554967)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-186171 09.10.2015 10:53
[novica]
> [1212TOMSI]
> Ali je beseda "razturil" sploh Slovenski izraz ? Mislim, da gre še za en srbokroatizem oziroma tujko. Finance bi lahko vsaj v naslovih uporabljale Slovenski knjižnji jezik.

Seveda ni prav. Tudi ni prav, da imamo v JS štalo, ampak jo imamo in štalo pač najbolje opišeš z besedo štala, čeprav za štalo obstaja lepa slovenska beseda hlev. Če se že gremo pikolovce/dlakocepce in podobne cepce, je tudi Slovenski izraz narobe, ker je prav slovenski izraz.
lp
Novica
V naši državi Sloveniji je zaenkrat še vedno uradni jezik slovenščina /razen na etnično mešanem ozemlji Ital, Mad./ tako, da dajte to novinarji upoštevat v svojih člankih. Teh Yugo in Anglo spakidrank se mi ne ljubi brati vsaj ne v poslovnem časniku Financ. Lp., vaš naročnik !

Strani: 1