Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.953
Zadnja sprememba: najobj 02.10.2015 13:45
[bc123a]
> [republican]
> Ti že ves čas pišeš, da dobiček ni pomemben, jaz pa pravim, da je še kako pomemben. Brez dobička ne bi bilo podjetij, torej ne bilo niti delovnih mest, plač in davkov za polnjenje državnega proračuna.
hja, kar se zadnje case dogaja je, da pada cena kapitala proti 0, ce si prave velikosti in s pravimi zvezami. tako da dobicek tudi postaja neka taksna kategorija, ki je v teoriji sicer fajn, v praksi pa vprasanje.

ce imas kapital na voljo skoraj zastonj in podjetje nudi zaposlitev s solidno placo tebi in sirsi skupnosti, zakaj bi te skrbel dobicek?

dobicek je pomemben zato, ker je to odskodnina za "najem" kapitala, ampak ce ti kapital nekdo dobesedno poriva v faco, v smislu, vzami ga, samo da ga jaz nimam v rokah...?

to je flipside negativnih obrestnih mer.
... čuj, kaj pa če so ZDA tako zelo uspešne, ker je za njih pri njih cena kapitala že od nekdaj nič ... jebiga, če bi jaz lahko pobiral obresti na denar, ki sem ga naredil iz lufta, bi tudi bil uspešen ...

P.S.: če malo poenostavim, so pred leti zaradi razlik v zadolževanju imeli Nemci pred nami skoraj 10% prednosti že v izhodišču oziroma so imeli v primerjavi z nami 10% dobička, preden so sploh začeli kaj delat ...