Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Vklopi razum

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

vrac sporočil: 11.068
[Glavni forum] Tema: Vklopi razum
[#2553099] 01.10.15 10:51
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: vrac 01.10.2015 10:54
Vklopil sem razum in priložil kot odličen komentar na temo tega članka zadnji zapis forumaša Braneta.

forum.finance.si/?m=...969&single

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2553099

Strani: 1

anon-268539 sporočil: 2.339
[Glavni forum] Tema: Vklopi razum
[#2553158] 01.10.15 12:48 · odgovor na: vrac (#2553099)
Odgovori   +    1
Lestvico nac. konkurenčnosti delajo po metodologiji Svetovnega ekonomskega foruma in temelji »..na izvedbi ankete med slovenskimi menedžerji (anketni del) in na naboru trdih (statističnih) indikatorjev konkurenčnosti, ki jih na podlagi mednarodnih virov zbere Svetovni ekonomski forum (WEF).« Pripravlja jo Inštitut za ekonomska raziskovanja in EF Univerze v Ljubljani. V letu '13 so naredili tudi analizo vidikov novega koncepta, t.i. trajnostne konkurenčnosti, ki jo je WEF vpeljal v letu 2012.
Kdo je »brane«, ne vemo…
anon-178149 sporočil: 4.311
[Glavni forum] Tema: Vklopi razum
[#2553164] 01.10.15 13:10 · odgovor na: vrac (#2553099)
Odgovori   +    1
[vrac]
Vklopil sem razum in priložil kot odličen komentar na temo tega članka zadnji zapis forumaša Braneta.

forum.finance.si/?m=...969&single
WEF je spet ena taka, recimo "ideološko" obarvana organizacija, kot se je razkrilo pred nekaj tedni ob objavi indeksa ekonomske svobode (Inst. Fraser in njegova slovenska podružnica Visio). Takrat sem padel na rit, ko sem prebral v njihovem poročilu, da je v Quebecku najmanj ekonomske svobode v S.Ameriki. Briga me za njihovo pojmovanje ekonomske svobode (bolj ekonomske anarhije, oziroma neomejene svobode za veliki kapital, financer Inst. Fraser, podobno verjetno WEF, glej listo strateških partnerjev...), bi pa že raje živel v Quebecku kot v teksasih.

Podobna štorija je s tem indeksom konkurenčnosti. Z dejanskimi razmerami nima kaj dosti opraviti. Sicer mi pa naj kakšen neo-liberalni vernik razloži, zakaj so mnoge od naše domovine bolj konkurenčne države (recimo Romunija, Bolgarija) dejansko ekonomsko manj uspešne? Seveda tiči odgovor neujemanja v tolmačenju rezultatov začenši z anketo. Saj veste kozarec je lahko napol prazen, ali pa na pol poln.

Strani: 1