Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[MF-542584]
>
> Upam, da tudi enkrat pride do tega, da bomo Slovenci bolj cenili slovenske izdelke. Da bo prišlo do zavedanja, da s kupovanjem slovenskih izdelkov pomagamo tudi sebi.

Balažič ima prav, ko pravi, da Slovenci nismo pripravljeni kupovati slovenskih izdelkov, ker več stanejo. Žal je tako. Sem redni kupec Mercatorja in moram reči, da so v zadnjem času, kar se tiče cen naredili precej, saj so res cenovno konkurenčni napram drugim. Je pa tudi res, da so vpeljali v prodajo hrvaške izdelke, ki jih prej ni bilo (Pik, Ledo,..), o nakupu pa seveda odloča vsak kupec sam. Torej, če ne bi bilo kupcev teh izdelkov, jih tudi ne bi prodajali več. Zanimivo, da si izpustil Tuša, ki je zaenkrat edini slovenski trgovec. Jaz sicer tja tudi ne zahajam, ker mi Tuševe trgovine niso všeč. Še bolj mi je odbijajoč Lidl. Če se že opdravim kam drugam, je to ponavadi Špar, izjemoma Hofer in res občasno še Leclerc. Prodajajo pa vsi slovenske izdelke (razen za Lidl ne morem reči, ker tja pa res nikoli ne zahajam). Če pa na policah Mercatorja ne bo več slovenskih izdelkov, ki jih sedaj kupujem, bomo pač zamenjali trgovca. Vseeno menim, da je bila prodaja pravilna, morala bi se zgoditi že prej, napaka Slovencev je bila edino, da smo dopustili, da je ena peščica - elita iz prejšnje oblasti s potomci, izropala naša podjetja in državo pripeljala tako daleč, da druga kot prodat ne moremo, kajti denarja za vlaganje ni in tudi sposobnih ljudi za vodenje ne, ker pri nas prevladuje negativna kadrovska selekcija.
Ja, Tus ima tako cudno razporeditev v trgovini, pocasne blagajne ter visje cene, da niti pod razno ni sposoben izkoristiti priloznosti, ki se mu je ponudila s prodajo Mercatorja. Vsi trgovci so prisl do spoznanja, da kupce moti cakanje v vrsti, samo Tus ni osvojil te lekcije. Tudi razporeditev izdelkov oz. oddelkov ne bi smela biti raketna znanost. A na obeh zadevah je Tus pogrnil na cel crti. Najtezje je sicer imeti konkurencne cene, ker je pac majhen in dosega slabse pogoje. A tudi tu bi se morda lahko povezal s kaksnim tujim trgovcem.

Zato ne preseneca, da Tusu delez pada. Noben marketinski trik mu ne pomaga, ce nima izpolnjenih zgoraj navedenih treh pogojev.

Me veselu, da si med redkimi kupci, ki si prizadeva kupovati slovenske izdelke. :-)