Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovenski levičar in sirski begunec

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.922
[Glavni forum] Tema: Slovenski levičar in sirski begunec
[#2545869] 04.09.15 11:13 · odgovor na: (#2545830)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 04.09.2015 11:13
[gsavli]
> pametno integracijo beguncev

ha? kakšno integracijo beguncev? ali mi sploh vemo, kaj pomeni "begunec" (včeraj sem bral, da so se nekje drli, da nočejo v taborišče. a ne? a bi v hotel ali za vas zastonj sezidana mesta in stanovanja?)

cel svet ima delovne vize, kvote in podobna sranja. verjetno z razlogom, teh zadev si jaz nisem izmislil in mi gre tudi na jetra, da ne morem kar uletet v ZDA ali avstralijo, evo mene, hočem službo in flet. pa nisem begunec, ampak bi bil izobražen ekonomski migrant. ampak ne gre to tako. mi gre na živce, a hkrati razumem razloge, zakaj ima cel svet tako ureditev.

in zdaj bi salonski levičarji kar integrirali begunce v EU. par milijonov njih, pa pronto, ker se mudi. a se vam je komplet strgalo?

vsem slaonskim levičarjem in govorcem, ki so samo to - govorci, predlagam dva preskusa koliko so trčeni in resni v svojih namenih - najprej seveda, sprejmite enega begunca ali begunsko družino k sebi, dajte jim pol svoje plače ali še bolje, kar svojo službo. *(se nananša na spodnje)

in drugo - pojdite sami v državo, katere državljan niste in je bolj razvita od vaše. kot ekonomski migrant in resen ponudnik svojega znanja in dela, ne kot "27-letni anestezist s končano višjo anestezijsko, ki dela v švedskem djutiču že eno leto", npr. v ZDA in poročajte tukaj o uspehu in ovirah, na katere ste naleteli.

*delovne vize, kvote in omejitve so zato, ker se države, kjer prebivalci še niso izgubili pameti, zavedajo, da je količina denarja in dela omejena. it's either us or them. saj te vzamejo, a te morajo potrebovati. kar poskusite v AU dobiti delovno vizo kot slovenski etnolog. saj te vzamejo, a le točno tisti kader, ki ga potrebujejo in po raznoraznih preskusih in omejitvah.

medtem se pa nam mudi, da integriramo in damo službe beguncem. beguncem. ponovite to besedo - beguncem, to je ljudem, ki bežijo od nemogočih razmer doma, kjer jim grozi smrt in jim je teoretično popolnoma vseeno, oziroma jim mora biti popolnoma vseeno, kje so, le da so nekje na varnem, s hrano in osnovno zdravstveno oskrbo. in iz te točke, si lahko zaradi mene začnejo urejati tudi delovne vize in se obnašati kot ekonomski migranti (kar nikakor ni isto kot "begunec"), tako kot vsi ostali zemljani in po pravilih, kot veljajo za vse druge. lahko zaprosijo tudi za green card v USA, ni blema. a trenutno so begunci in nimam pojma od kje jim ideje kot so "nočem v taborišče". sam bi bil kot begunec iz države, kjer meni in moji familiji grozi smrt, popolnoma zadovoljen s tem, da pridem nekam (kamorkoli), kjer imam streho nad glavo, hrano in osnovno zdravsteno oskrbo.

seveda bi iz te točke slej ali prej začel razmišljati tudi kot ekonomski migrant, a šele iz te točke - ko bi enkrat bili na varnem (kjerkoli) in na kraj pameti mi ne bi padlo, da bi moral imeti kako prednost pred vsemi ostalimi v običajnih postopkih, kot obstajajo pri delovnih migrantih. right? se razumemo?
... čuj, ampak totega "salonskega levičarja" moraš ti malo bolj natančno definirat, ker razen Orbana v celi EU jaz nisem še nobenega politika slišal govoriti drugače, kar pomeni, da je razen Orbana cela EU salonsko levičarska ... khmm, kar je pravzaprav res, če malo pomislim ...

P.S.: Britance ne štejem v EU, ker jih za EU razen svojih koristi že dolgo boli kurac ...