Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-202150 sporočil: 1.066
[Avto] Tema: »Ko ne bom več zlezel na motocikel, bom umrl«
[#2542772] 22.08.15 08:43 · odgovor na: bigl (#2542607)
Odgovori   +    4
[bigl]
> [republican]
> To se strinjam, ampak sprva je bilo napisano (pa podobno je tudi mnenje večine Slovencev), kot da nima smisla popravljat avtomobilov in motorjev na servisih. In potem se folk sam loteva servisiranja avtomobilov in motorjev (tudi če nima pojma o pojmu in brez ustrezne opreme), ali pa pri lokalnem fušarju, ki ponavadi tudi nima ne ustrezne opreme, ne dosti pojma (sploh o modernih motorjih). Je pa poceni...

Preberi(te) še enkrat, napisal sem, da on ve....In v Nemčiji imajo za razliko od nas, dobro razvit vajeniški učni sistem. Znajo naredit. On pa še stara šola povrh. Tega pri nas ni, večina je abstraktnih sferah ter nič delat in dobro živet. To pa ne gre skupaj.
Moj stari, sosedje in okoli so nekdaj dejansko šraufali vse živo. Raztegnjena preproga zajga ob garah in dneve in dneve....dokler ni začelo ropotat in se kadit. In, če že gledaš se naučiš nekaj, ko pa pomagaš pa tolk več..No, tega danes ne vidim več, sprašujejo pa ljudje koliko kaj stane in sami kupujejo dele, olja in jih nosijo k serviserjem, to pa, a jaz ne. Lep dan.
Z velikim zanimanjem sem prebral tako članek, kot odzive nanj. Gospodje kot je Herman, deželah z normalnim šolskim sistemom kjer se ceni tehnično znanje in inovativnost niso nobena redkost. V zahodnih industrijskih državah imajo izredno dobro razvit čut za ohranjanje tehnične dediščine. Pri nas velja večinsko mnenje, da je motocikel s prevoženimi 50000 km zrel za obisk preše, ker se starine pred "generalko" ne izplača popravljat in vanjo vlagat niti najosnovnejšega materijala, medtem ko se nemci vsakodnevno vozijo s 30 in več let starimi, odlično vzdrževanimi motorji.
Sam menim, da je prav, če vozilo namesto nekoga brez vsakršnega tehničnega znanja in orodja vzdržuje izučen mehanik, svoja motorna kolesa pa vzdržujem sam in si ne želim, da bi bil prikrajšan za ta užitek...
Opažam, da nas je tu kar nekaj motoristov. Se je že kdo poigraval z idejo, da bi se kdaj dobili, si ogledali naše "zverine" in skupaj popili kakšno pivo?