Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Tečaj švicarja gre na roke imetnikom posojil

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-295186 sporočil: 149
[Glavni forum] Tema: Tečaj švicarja gre na roke imetnikom posojil
[#2541787] 18.08.15 13:07 · odgovor na: (#2541722)
Odgovori   +    2
[NavadniNimda]
> [amateur_fa]
> > [NavadniNimda]
> >
> > "Raja, ki si je reševala eksistenco IN NI PREŠTUDIRALA KAJ POČNE, VERJETNO ZARADI LENOBE."
> > (Takole sem dopolnil tvoj gornji stavek, da bo bližje resnici.)
>
> Da vas popravim...
> Raja je šla na banko po kredit za nepremičnino. Raja ni šla po kredit v CHF. Večina niti ni vedela, da to obstaja. Prijazen in strokovno usposobljen bančnik jim ga je predlagal. Nekateri bančniki so bili celo takšni strokovnjaki, da so kreditno nesposobne "lenuhe" (v EUR) v sekundi spremenili v kreditno sposobne (v CHF).

Kateri bančniki? Hočem ime banke, ter ime in priimek bančnika.
Raja se sicer lahko izobrazi, predno gre po denar. Naloga banke je, da dela dobiček, ne da se gre socialno ustanovo, ki šenkava naokoli tuj denar.
Kateri bančniki? Verjetno je vprašanje vezano na stavek o "spreminjanju" kreditne sposobnosti. Vse banke in vsi bančniki. Ker gre za sistemski problem, ko so boniteto ocenjevali glede na tekoče valutno razmerje. Nisi bil zmožen plačati 500 eur anuitete, bil si pa zmožen plačati 450 eur (po kreditu v CHF). Nihče pa ni želel upoštevati tako opevanega "valutnega tveganja" tudi pri ocenjevanju bonitete. Me zanima, kaj so razmišljali v kreditnih odborih, ko so potrjevali takšne kreditne pole.

Tudi sicer pa so kredit v CHF kot "ne tako tvegan" ponujali v vseh bankah, ki sem jih obiskal (NLB, Unicredit, BACE, Probanka...). Kot pa berem, so se menda v eni banki šli še večje svinjarije (Hypo).