Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-154207 sporočil: 7.023
Tudi sam na potovanjih preferiram druženje in komuniciranje z lokalci, širjenje svojaga obzorja, osveževanja in izpopolnjevanja jezikov, spoznavanju kultur, narave...

Pri mojem vprašanju jedilnih listov, pa gre izključno(!) za vprašanje ali na Hrvaškem(!), kamor že dooolgo nisem stopil in nimam najmanjše želje po tem, sploh obstaja kje kakšen jedilni list v slovenskem jeziku? Da ne omenjam zastopanosti slovenskih turistov na Hrvaškem.
Slišal sem (od tistih katerih popotniški oz. turistični domet je Hrvaška), da obstajajo jedilni listi npr. tudi v Albanskem jeziku, pa slovanskih Češkem, Slovaškem...
Nisem pa še slišal, čeprav občasno koga pobaram, da bi v sosednji državi kdo naletel na jedilni list v slovenščini.
Najbrž evro slovenskega turista ni enako vreden kot npr. evro slovaškega, albanskega...
Morda, pa kravatarji slovenskega gosta smatrajo že kar za inventar (pravzaprav upravičeno), ki ni vreden truda oz. drobne gostiteljeve pozornosti, v obliki jedilnega lista v njegovem jeziku? Albanci npr. ali številni drugi, pač.
Sicer pa, kot sem že napisal, vsak naj na to temo razčisti pri sebi.
Ne rabim odgovorov.
Vsekakor pa tebi in vsem ostalim, želim zanimive in blagodejne dopuste, kjerkoli, kadarkoli.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2537078

Strani: 1

anon-217896 sporočil: 3.961
"Morda, pa kravatarji slovenskega gosta smatrajo že kar za inventar (pravzaprav upravičeno), ki ni vreden truda oz. drobne gostiteljeve pozornosti, v obliki jedilnega lista v njegovem jeziku?"

Nedvomno, vzhodnjaska mentaliteta pac, tu jih je potrebno vcasih spomniti, ob zadnjem referendumu smo izgubili priloznost to storiti, seveda ne govorim v svojem imenu.

Lep dopust tudi Tebi.

Strani: 1