Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

jurijjurij sporočil: 4.944
čas vnosa: 14.07.15 14:19
Mrak dogovor o Grčiji ocenjuje kot ekonomsko neustrezen
Eeeeee, prof. dr. mag. dipl. oec. teoretik in poznavalec mednarodnih financ gospon Mrak že ve, yebotegogdateyebo. On nam sz fotelja razsvetljuje um in oko, kar pa mi amaterski finančniki že čutimo "na mehurju." Jasno je, da helenska država tega dolga ne more plačati. Amen. In kako potem naprej nam gospod teoretik ni dal nobene smernice, samo ugotavlja zatečeno stanje. Nein danke.
Bistveno bolj je podoben "kapitulaciji Grčiji pred zahtevami upnic, orkestriranih pod močnim, da ne rečem dominantnim vplivom Nemčije"
Dobro jutro gospon Mojmir. Kako pa bi bilo drugače? Ali naj bi zapravljivemu mediteranskemu narodu dali še kakšno drugo možnost da se strezne? Saj se je neustrezno treznil že zadnjih 30 let in to brez uspeha. Torej, koliko let še gospod teoretik?
Mogoče ga je oceniti kot dogovor, s katerim dolžniška država praktično izgublja svojo ekonomsko suverenost in postaja nekakšen protektorat upnikov.
Kako je lahko država z dolgom 180% BDP-ja in popolno nesposobnostjo brzdati javne finance in urediti zajemanje davkov samostojna? Vsaka podobnost z vukoyebino v kateri gospon Mrak soli pamet študentom EF je zgolj naključna. Ali pa morda tudi ne, ker je smer drsenja dogodkov v SLO vukoyebini, žal, zelo podobna.
"Da program ne vsebuje delnega odpisa dolgov
Hmmmmm, gospon prof. dr. mag. kaj pa je potem prolongiranje ročnosti kredita in zmanjšanje obrestne mere? Ko se začnejo odpisovati dolgovi bo to kot plaz in tudi mi smo lahko takoj zraven, pa Italija in Španija tudi. Pa tudi Portugalska je menda silno blizu.
"Ne zato, ker bi bil dogovor dober, temveč zato, ker preprečuje še slabšo varianto,"
Eeeee, tukjale pa se prfoksom teoretikom lajko strinjamo.