Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-333107 sporočil: 8.271
čas vnosa: 12.06.15 18:19
tasilo
Spoštovani Lektor.

Zadnje čase sem zelo zaskrbljen. Prvič sem to opazil prejšnji petek, ob odprtju predora Markovci.
Na spletnem portalu, za katerega ne bi rad delal reklame, in ki je v lasti družbe, za katere prodajo sedaj poteka intenzivna dejavnost, se je pojavil naslov: Premier Cerar: Naslednjega predora ne bomo gradili 10 let.

Naslov me je pritegnil, saj sem se začudeno zamislil, da gre za kakšen moratorij na gradnjo predorov v naslednjih desetih letih. A ni bilo tako.

Naslednji dan, v soboto, se vsedem za mizo, da bi v miru pojedel kosilo.
A glej. Na mizi je bil časopis. Nehote sem ga ošvrknil s pogledom in prebral naslov:

Mamica, ne, jaz bi rada živela! s podnaslovom:
----------------
Pretresljiva izpoved: star je bil pet mesecev, ko je njegova mama vzela pištolo, ubila moža, sina, obe hčerki in je bil edini, ki je preživel njen strel

oznaka: GROZLJIVO

Kar nekajkrat sem prebral na naslov in podnaslov. Nisem najbolje razumel, vendar sem se raje odpovedal branju.

Gre za časopisno založnisko hišo, kjer moraš razkriti svojo identiteto, če želiš objavljati komentarje na njihove članke. Poleg tega ti komentar tudi slovnično popravijo in sfrizirajo, če ne dosegaš primernega nivoja. To pravico si pridružujejo.

Že dolgo si nisem vzel časa, da bi v miru prebral kakšen časopis.

Ali je z menoj kaj narobe? Bojim se, da izgubljam stik s slovenskim jezikom in njegovo uporabnostjo.

Najlepše se vam zahvaljujem za odgovor.

l.p.