Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

gade sporočil: 296
[lorenz]
"ki v idealnih pogojih porabi le 2,1 litra goriva na sto kilometrov." = samo prvih 100km (idealnih) porabi 2,1 litra, potem pa po starem.
Jaz tega ne razumem! Kako pridejo do 2,1l na 100km? Tudi če je samo prvih 100km. Torej električnega dosega je 40 km, seveda v idelanih pogojih. Za naslednjih 60 km bi moral porabiti 2,1 l, kar je točno 3,5 lita na 100km. Sedaj pa mi naj en pove, kateri motor v 7. tok porabi oz. kaj jaz ne razumem?!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2526458

Strani: 1

drugmirko sporočil: 1.301
[Avto] Tema: Avto, ki parkira sam, pije po kapljicah in vam bere misli
[#2526504] 11.06.15 11:05 · odgovor na: gade (#2526458)
Odgovori   +    1
[gade]
> [lorenz]
> "ki v idealnih pogojih porabi le 2,1 litra goriva na sto kilometrov." = samo prvih 100km (idealnih) porabi 2,1 litra, potem pa po starem.

Jaz tega ne razumem! Kako pridejo do 2,1l na 100km? Tudi če je samo prvih 100km. Torej električnega dosega je 40 km, seveda v idelanih pogojih. Za naslednjih 60 km bi moral porabiti 2,1 l, kar je točno 3,5 lita na 100km. Sedaj pa mi naj en pove, kateri motor v 7. tok porabi oz. kaj jaz ne razumem?!
ja... od prilike tako:
teh "prvih" 100km ne prevoziš najprej "40 na elektriko" in potem "60 na bencin" ampak se elektromotorji uporabljajo kot pomoč pri speljevanju in pospeševanju, pri pocasni voznji (recimo cjazenju v koloni) in podobnih "potratnih" režimih delovanja, bencinski pa za "vzdrzevanje hitrosti na odprti cesti.... tako se teh "40" električnih km "raztegne" cez par 100 km, navedena poraba pa je kak "matematicni-teoreticni izracun" porabe mestne voznje, kjer elektro motor pride daleč najbolj prav... kar poglej si enkrat trenutno porabo pri speljevanju s semaforja....moj avto ma slabo tono pa, ce ga le malo "pritisnem" poraba pri speljevanju v tistih par 100m mimogrede skoci na 18 litrov.... pomnoži to s številom speljevanj v kakšnem bolj poštenem velemestu, upoštevaj dodatno tono in dodatne cilindre tega BMW-ja in si probaj predstavljat, da "delo" pri speljevanju/pospeševanju v glavnem opravijo elektromotorji... ;)

Strani: 1