Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Profesorski honorarji bodo še razgaljeni!

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-454644 sporočil: 10.899
[Glavni forum] Tema: Profesorski honorarji bodo še razgaljeni!
[#2524323] 02.06.15 10:51 · odgovor na: pobalin (#2524316)
Odgovori   +    0
Glej, kako jaz berem. Najprej spremljam zapored vec clankov, ce so. Zadnji clanek me je preprosto osupnil. Na koga vse se zenska spravlja. Ena visja znanstvena sodelavka, ki se ukvarja s soncnimi celicami, ce prav razumem. Mlati vsevprek. Vse je narobe. In se zaletava v SAZU, ki ji je dala gostoljubje za njene zagotovo pretirane ambicije. Kaj pa ima ona delati na SAZU? Ni zaposlena na nobenem tamkajsnjem institutu, ni akademikinja. Iz lastnih izkjusenj povem, da se odlicni znanstvenik nikoli ne spusti na tak nivo. Razlozi pa, da je jezna na ves svet, ker ima tezave v komunikaciji. Kljub ""odraslosti"". Ni vec mlada, po fotkah sodec.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2524323

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[Glavni forum] Tema: Profesorski honorarji bodo še razgaljeni!
[#2524357] 02.06.15 13:37 · odgovor na: FIN-454644 (#2524323)
Odgovori   +    1
[FIN-454644]
Glej, kako jaz berem. Najprej spremljam zapored vec clankov, ce so. Zadnji clanek me je preprosto osupnil. Na koga vse se zenska spravlja. Ena visja znanstvena sodelavka, ki se ukvarja s soncnimi celicami, ce prav razumem. Mlati vsevprek. Vse je narobe. In se zaletava v SAZU, ki ji je dala gostoljubje za njene zagotovo pretirane ambicije. Kaj pa ima ona delati na SAZU? Ni zaposlena na nobenem tamkajsnjem institutu, ni akademikinja. Iz lastnih izkjusenj povem, da se odlicni znanstvenik nikoli ne spusti na tak nivo. Razlozi pa, da je jezna na ves svet, ker ima tezave v komunikaciji. Kljub ""odraslosti"". Ni vec mlada, po fotkah sodec.
V postopku si očitno nisva dosti narazen, v branju in potem še v sklepanju pa je že drugače. Meni je vzelo sapo, ko sem čakal na inteligentno napisane in krasno argumentirane odgovore na obtožbe raznih "zdraharjev" v akademski sferi. Pa jih dolgo ni bilo ali pa še raje sploh ni bilo. V takih primerih zame molk ni zlato in znak modrosti, ampak manifestacija prikrite moči domnevno nedotakljivih.

Kar sem lahko prebral odzivov na "zdraharje", so bili tako katastrofalno (ne)argumentirani in evidentno demagoški, da nisem mogel verjeti svojim očem. Če ostanem samo pri zapisih iz SP Dela, so mi kot taki posebno ostali v spominu trije ugledni moški iz SAZU (eden iz ZRC) ter moški in ženska z EF UL. Vsi so nametali kup praznih fraz, ki jih je prekrivala enaka težka zatohlost kot odzive vodstva UKC na mnoge hude zaplete na raznih klinikah; ne dotikajte se sistema, ki je v redu, mi smo strokovnjaki in vemo, kaj delamo, zato zdraharjem, neukemu plebsu in histeričnim medijem nimamo kaj razlagati.

Sicer je pa ta vzorec dobro uveljavljen tudi drugje, na primer v prihvatiziranih in bankrotiranih podjetjih, posebno izrazito pa v bančnih tragedijah, za katere je bil plebs s strani največjih strokovnjakov redno opozarjan, da gre za plahe ptice, ki rabijo svoj mir in zavetje. Zdaj imamo veliko več gvana kot plahih ptic, ampak njihovega miru se še vedno ne sme kaliti.

Pred 114 leti je Radoje Domanović napisal pripoved Vođa, ki je še danes univerzalno aktualna. Govori o ljudeh, ki so v mukah sledili svojemu izbranemu "vodji" čez drn in strn v boljše življenje in šele na robu brezna spoznali jalovost te poti. Ker vodje na začetku niso vprašali nič pametnega, niso vedeli, da je slep!

Strani: 1