Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zdravniki: tako pametni, a hkrati neumni

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.925
Zadnja sprememba: najobj 01.06.2015 09:52
[vrac]
> [najobj]
> > [vrac]
> > Se strinjam. Zdravniški poklic je poklic kot vsi drugi. Famo o izjemnosti je dobil, ker se je na študij medicine težko vpisati in naziva dr., sicer se pa popolnoma strinjam, da kakšni intelektualni supermeni zdravniki niso. So povprečno inteligentni in niso noben intelektualni presežek, vsaj tisti,ki jih jaz poznam. Zdravniki se morajo držati veljavne doktrine zdravljenja kot pes plota. Tu kakšnega velikega prostora za samoiniciativnost in inovacije ni veliko, zato je tudi zelo malo odmevnih uspešnih prodorov naše medicine. Če ne bi neprenehoma izsiljevali za višje plače, se država z njimi sploh ne bi posebej ukvarjala.
> ... čuj, glede na napisano v nadaljevanju, se ne strinjaš z mano ...
>
> P.S.: da postaneš zdravnik, ne rabiš biti genij kot Nikola Tesla, teslo pa niti slučajno ne ...
Kje sem pa zapisal, da so tesla? Trdim samo, da njihov splošna razgledanost ne presega povprečja ljudi s fakultetno izobrazbo, razen če ocenjuješ povprečnega slovenskega izobraženca za navadno teslo, razen sebe seveda. Zapisal sem tudi, da sama narava poklica ne sili zdravnike v veliko samoiniciativnost in inovacije, kar pa še ne pomeni, da sem mislil, da so tesla. Nikakor ne.
... čuj, Tesla in tesla so se v mojem postu znašla predvsem zato, ker se rad igram z besedami, čeprav je oni majster tam zgoraj - njega sem komentiral - o zdravnikih pisal, kot da so vsi po vrsti polpismena tesla ...

P.S.: če se znajdem na kirurški mizi, se tam s kirurgom niti v slovenskem jeziku nimam namena pogovarjat, zato od kirurga ne pričakujem splošne razgledanosti ali znanja tujih jezikov, še manj pa njegove samoiniciativnosti in inovacij, ampak od kirurga pričakujem vrhunsko memoriranje najprej na faksu in kasneje v poklicnem življenju zaradi mene tudi napiflanega znanja, kje v mojem telesu mora kaj rezat, da se bo rezano čimboljše pozdravilo, ker je človeško telo že zelo dolgo enako in je boljše, če se z njim z inovacijami ne eksperimenitira preveč, sploh pa ne z mojim ... aja, o zdravniških normah nimam pojma, zato jih ne ocenjujem ...