Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Moč ekonomske svobode

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

depersin sporočil: 10.224
[Glavni forum] Tema: Moč ekonomske svobode
[#2522222] 24.05.15 23:41 · odgovor na: rub15 (#2522109)
Odgovori   +    0
[rub15]
Tvoja logika je očitno zelo zabavna reč. Nisem (agresivni) abstinent,
Tvoje pisanje te postavlja na laž. Si aresiven abstinent.
Zato ker je bil en največjih humanistov svojega časa. Tako.
Ne pa ni bil.
> Svoj uspeh je gradil na selekciji ljudi
In kaj je narobe s selekcijo?
Z njegovo selekcijo - veliko. Če lahko zdraviš le peščico ljudi, ki ustreza njegovim pogojem, se ne moreš hvaliti z uspešnostjo. Po drugi strani je pa počel to, česar psihiater ali psiholog nikoli ne bi smel - žalil in poniževal je ljudi, ki niso ustrezali njegovim pogojem.
Tiste, ki se niso držali obljub, ki so jih sami dali na začetku zdravljenja je grobo soočal (pred skupino) z njihovo neresnostjo.
To ti je on opral možgane morda. Če bi bil on dober psiholog s kančkom empatije do soljudi, bi videl, bi videl, da njegov program ni idealen in da ni za vse. Tiste obljube, v katere je prisilil paciente, pa niso nič vredne.

On bi moral priznati, da ima en program, ki deluje za nekatere, za druge ne - predvsem pa ne žaliti in poniževati ljudi, ki ne ustrezajo njegovemu profilu.

Da ne govorimo o njegovih idiotizmih - po njegovo bi vsak študent moral v prvo narediti vse izpite z 10. Itak je poniževal vse ljudi, ki niso pasali v njegov zelo ozek repertoar ljudi, ki si po njegovo zaslužijo živeti na svetu.
In to je delal upravičeno, v Sloveniji smo v ogromni večini sami "pezdetki", samo poglej kaj smo naredili z državo od osamosvojitve...
Če imaš ti sam sebe za pezdetka, ti povem, da jaz nisem. Kljub temu pa ne ustrezam njegovemu kriteriju za nekoga, ki si po njegovo zasluži dihati.
Ne. Saj jim je prodal knjigo o alkoholizmu in jih s tem opozoril naj pazijo kaj delajo z alkoholom.
Bolnim ljudem, ki pa dejansko alkohola ne bi smeli niti poizkusiti, je ponujal ravno to - njih je peljal v alkoholizem, saj v tem primeru alkohol stanje še poslabša.
Nekateri psihofarmaki so bolj zajebani kot pa zmerno pitje alkohola. Človeku naredijo več škode kot alkohol.
S tem, da antidepresivi (ki jih je več in je treba ugotoviti, kateri je za katero osebo najbolje), pomagajo - alkohol pa ne. S tem, da ravno ti ljudje najbolj tvegajo, da postanejo alkoholiki - pa jim knjiga ne bo pomagala nič.

Vsakič, ko kaj novega izvem o Ruglju, izvem slabo stvar.
Druge države tudi nimajo takih problemom z alkoholizmom. Je vickibedi nalimal lep graf o tem kako se pije v Sloveniji.
Imajo, imajo... Samo se lotevajo na pravi način, pri nas pa ne. Pri nas pa vse, kar znajo je, represija.
Ne, po deveti se gre v lokal in se tam pije.
Torej gre za lobi oštirjev, ki je izsilil, da se ga nacukaš v lokalu, kjer zapraviš več.
Ja, če bi se hecali. "Manj obiskovalcev, manj pijancev". www.zurnal24.si/alko...nek-116242
Alkohol je vedno bil in bo spremljevalec planice in ostalih prireditev. Pri nas in v tujini. Sploh pa imajo Slovence po tujini radi zaradi tega, ker se ga le napijejo, pa ne povzročajo težav. Kakšni manj pivski narodi, se ga pa napijejo in delajo štalo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2522222

Strani: 1

rub15 sporočil: 1.344
[Glavni forum] Tema: Moč ekonomske svobode
[#2522311] 25.05.15 11:08 · odgovor na: depersin (#2522222)
Odgovori   +    1
[depersin]
> [rub15]
> Tvoja logika je očitno zelo zabavna reč. Nisem (agresivni) abstinent,

Tvoje pisanje te postavlja na laž. Si aresiven abstinent.
A zato ker pišem, da je bil Rugelj faca in zagovarjam Kebrov zakon sem agresivni abstinent?:-)
> Zato ker je bil en največjih humanistov svojega časa. Tako.
Ne pa ni bil.
Bil, bil. Ker je iz popolnoma zjebanih ljudi od temeljev gradil novega človeka, kar mimogrede tradicionalna psihiatrija niti slučajno ni sposobna.
www.jana.si/2013/02/...vedno-ziv/
> > Svoj uspeh je gradil na selekciji ljudi
> In kaj je narobe s selekcijo?

Z njegovo selekcijo - veliko. Če lahko zdraviš le peščico ljudi, ki ustreza njegovim pogojem, se ne moreš hvaliti z uspešnostjo.
On ni delel selekcije pri sprejemu ljudi, edini pogoj je bil, da je poleg njega še partner(ka) in otroci, ker se morajo zaradi zjebanosti zdraviti vsi družinski člani. Edini pogoj, ki ga je postavil, če človek ni imel družine, da mora biti zraven njega še eden osebek, ki ga bo definiral. Da bo kot zunanji opazovalec (starš, prijatelj, sodelavec,...) povedal kakšen je zdravljenec. To pa zato ker je sam priznal, da samskih ljudi ne zna zdraviti, to ni nobena skrivnost, je napisal v knjigi.

Selekcijo pa je delal med zdravljenjem, če se zdravljenci niso držali njegovega programa h kateremu so se zavezali na začetku zdravljenja. Ni prenašal ljudi, ki nekaj obljubijo potem pa na obljubljeno pozabijo in eskivirajo.
Po drugi strani je pa počel to, česar psihiater ali psiholog nikoli ne bi smel - žalil in poniževal je ljudi, ki niso ustrezali njegovim pogojem.
To njegovih uspešnih zdravljencev ni nič motilo, verjetno pa je motilo neuspešnim v njegovem programu in šank strokovnjakom, ki niti malo niso poznali njegovega dela in so ocenjevali njegovo metodo od zunaj. Zgoraj sem nalepil en link o njem, pa bom še enega, od urednika med.over.net, ki je sodeloval z njim, z njegovo posmrtno zahvalo Ruglju. med.over.net/forum5/...60,4582145

Da ti malo olajšam delo. Naredil je veliko napako, ko je z imeni in priimki javno razgalil par svojih neuspešnih pacientov. To se je potem reševalo na sodišču. Kako se je zadeva končala pa ne vem.
> Tiste, ki se niso držali obljub, ki so jih sami dali na začetku zdravljenja je grobo soočal (pred skupino) z njihovo neresnostjo.
To ti je on opral možgane morda.
A sedaj sem pa že njegov zdravljenec?:-)
Če bi bil on dober psiholog s kančkom empatije do soljudi, bi videl, bi videl, da njegov program ni idealen in da ni za vse.
Pravi piše o empatiji.:-) Pritožuješ se, da te moti cigaretni dim, pa čeprav si sam prostovoljno vstopil v lokal (ko se je še kadilov v njih), po drugi strani pa te ne zanima problematika alkoholizma in tragika, ki prihaja z njim, zanima te samo neomejen dostop do poceni alkohola in ker je Keber to (simbolno) malo omejil se ti podira svet.

Sem ti že enkrat to hotel napisati pa sem si premislil, sedaj pa si mi dal iztočnico. Si kot egoistični robot, brez najmanjšega občutka za sočloveka izven njegovega kroga, to sem ugotovil že pred časom, ko sva se dajala okoli izbrisanih.
Tiste obljube, v katere je prisilil paciente, pa niso nič

Aja?:-) Obljube, ki jih dajemo ljudje niso nič vredne? Na svetu živimo ljudje, ki se po najboljših močeh trudimo, da naredimo obljubljeno, če zajebemo imamo moralnega mačka.
On bi moral priznati, da ima en program, ki deluje za nekatere, za druge ne - predvsem pa ne žaliti in poniževati ljudi, ki ne ustrezajo njegovemu profilu.
Saj je priznal, glej zgoraj. Vsakega, ki ni zmogel njegovega programa je napotil drugam na lažji program. V katerem tradicionalna psihiatrija šteje za uspeh, če alkoholik, ki ga zdravijo delno abstinira. Kot tisti vic o malo nosečnosti.
Da ne govorimo o njegovih idiotizmih - po njegovo bi vsak študent moral v prvo narediti vse izpite z 10. Itak je poniževal vse ljudi, ki niso pasali v njegov zelo ozek repertoar ljudi, ki si po njegovo zaslužijo živeti na svetu.
Striktno je zagovarjal idealnega človeka, človeka, ki živi polno, zadovoljno, ustvarjalno in uspešno življenje. In v tem duhu je vzgajal tudi svoje paciente. Ostali smo pa pezdetki.:-) Jaz nimam nobenega problema s tem, da sem po njegovi kriterijih pezdetek, pač se kotalim skozi življenje kakor vem in znam. Tebe pa očitno silno moti, da ne dosegaš njegovih kriterijih.
> In to je delal upravičeno, v Sloveniji smo v ogromni večini sami "pezdetki", samo poglej kaj smo naredili z državo od osamosvojitve...

Če imaš ti sam sebe za pezdetka, ti povem, da jaz nisem.
Govoriva o njegovih kriterijih. In država je, hočeš nočeš tudi v resnici pezdetkasta.
Kljub temu pa ne ustrezam njegovemu kriteriju za nekoga, ki si po njegovo zasluži dihati.
Res hudo.:-)

> Ne. Saj jim je prodal knjigo o alkoholizmu in jih s tem opozoril naj pazijo kaj delajo z alkoholom.

Bolnim ljudem, ki pa dejansko alkohola ne bi smeli niti poizkusiti, je ponujal ravno to - njih je peljal v alkoholizem, saj v tem primeru alkohol stanje še poslabša.

> Nekateri psihofarmaki so bolj zajebani kot pa zmerno pitje alkohola. Človeku naredijo več škode kot alkohol.

S tem, da antidepresivi (ki jih je več in je treba ugotoviti, kateri je za katero osebo najbolje), pomagajo - alkohol pa ne. S tem, da ravno ti ljudje najbolj tvegajo, da postanejo alkoholiki - pa jim knjiga ne bo pomagala nič.
Ah, alkohol je učinkovit antidepresiv. Za blage oblike depresije ljudje ne potrebujemo tablet. Treba pa je začeti migati, ne pa se pokriti s kovtrom in zobati tablet. Če je človek depresiven mora spremeniti življenski slog.
Vsakič, ko kaj novega izvem o Ruglju, izvem slabo stvar.
Res grozno.:-)
> Druge države tudi nimajo takih problemom z alkoholizmom. Je vickibedi nalimal lep graf o tem kako se pije v Sloveniji.
Imajo, imajo... Samo se lotevajo na pravi način, pri nas pa ne. Pri nas pa vse, kar znajo je, represija.
Nimajo *tako velikih problemov* problemov.

Ja, prepoved prodaje alkohola po deveti uri je strašna represija, kršene so najpomembnejše temeljne človekove pravice.:-)

Kaj predlagaš za zmanjšanje porabe alkohola v Sloveniji, za zmanjšanje tveganega pitja?
> Ne, po deveti se gre v lokal in se tam pije.

Torej gre za lobi oštirjev, ki je izsilil, da se ga nacukaš v lokalu, kjer zapraviš več.
Ne bit tak škrtuh.:-)
> Ja, če bi se hecali. "Manj obiskovalcev, manj pijancev". www.zurnal24.si/alko...nek-116242

Alkohol je vedno bil in bo spremljevalec planice in ostalih prireditev. Pri nas in v tujini.
Jaz na Planico gledam kot na pijanski praznik ti pa kakor hočeš.
Sploh pa imajo Slovence po tujini radi zaradi tega, ker se ga le napijejo, pa ne povzročajo težav. Kakšni manj pivski narodi, se ga pa napijejo in delajo štalo.
Bravo mi!:-) Vsaj nekje izstopamo, pa čeprav pri obnašanju med pijanostjo.

Meni je bolj pomemben podatek, da smo po 'alkoholnih smrtih' skoraj na vrhu, kot pa to kako se obnašamo med pijanostjo.

Strani: 1