Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Moč ekonomske svobode

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

rx170 sporočil: 6.409
[Glavni forum] Tema: Moč ekonomske svobode
[#2522003] 23.05.15 18:39 · odgovor na: anon-238577 (#2521780)
Odgovori   +    0
[fibonaci]
> [Endimion]
> A ja okoli kitajske pa:
>
> www.businessinsider....014-2014-6
>
> Ne vem. Men ne zgleda kot neka silna zmaga. Ni pa tako enoznacno.
>
> Problem kolumne vidim da nam z izjemo Svice daje za primerjavo daje dezele ki so v zadnjih 25 letih prisle z volovske vprege do traktorjev. Skratka necesa kar smo meli mi ze 25 let nazaj.

Če se naši ne bi skregali z Rusi '48, bi bili mi na istem. Tako pa smo že 30 let prej začeli izkoriščati dobljeno večjo ekonomsko svobodo, ki so jo oni dočakali komaj po letu '90.


> Ne vem ce se Blaz zaveda da je Kitajski ekonomski model pravzaprav kopija Jugoslovanskega. Mocna vloga drzave, omejitev za poslovanje kokr ces, pa sem in tja kakega mijarderja Drzava postavi na vislice.

Tisti ki gledajo samo ekonomske podatke sploh ne morejo razumeti, da je tam Komunistična partija dosti bolj trdno na oblasti kot je bila kjerkoli drugje, in da ima pod strogo kontrolo čisto vse do zadnje ulice. Zato je žrtvovanje zglajzanih milijonarjev in visokih funkcionarjev samo postranska stvar, discipliniranje neposlušnih.
Ljudje so pozabili tisto Dengovo, da je važno samo to, da mačka lovi miši, in če je to kapitalistična mačka ni problema, dokler mačka uboga Gospodarja in mu nosi plen.
Kitajska = Kapitalistični sistem s komunistično kontrolo. Naravnost idealno za "kapitaliste". Da si režimu prijazen, je zanemarljiv strošek.