Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-316368 sporočil: 957
1. Ti imaš usrane gate in jaz imam usrane gate. In vsak ima 100€ v žepu. To naj bo začetno stanje.
2. Jaz operem svoje gate in ti svoje gate. Na ravni Skupnosti je najin BDP enak 0, in še vedno imava 100€ vsak
3. Jaz tebi plačam 100€ da mi opereš gate, ti pa meni svojih 100€ da ti jaz operem gate. Ustvarila sva 200€ BDP ja, in imava vsak 100€
4. Če pa ti men nočeš oprat gat za 100€ ampak 150, si jih jaz sposodim 50€. Pa tudi jaz ti jih bom opral za 150. Ustvarila sva 300€ BDP ja. A sva nekomu dolžna skupaj 100 (Vsak po 50).
Res imaš prav in ekonomisti imajo prav, se strinjam. Problem naše ekonomije pa leži nekaj kilomtrov stran od zaresne ekonomije. Poizkusiva in pojdiva na tvojo točko 3.
3. Jaz tebi plačam 100€. Jaz tebi plačam 100€ da mi opereš gate, ti pa meni svojih 100€ da ti jaz operem gate. Ustvarila sva 200€ BDP ja, in imava vsak 100€ . Ustvarila sva 200€ BDP ja, in imava vsak 100€

Pri nas gre takole:
1. Imam 1000€ (banka), zato sklenem vsaj s 50 podjetji posel za 100€.
2. vsakemu dam 1€ avansa in vseh 50 dela ker pričakujejo plačilo.
3. poberem preostalih 4950€ in jih razdelim takole:
4. 3000€ gre na moj posebni račun v Luksemburg (izberi poljunbno banko v tujini) za ostlih 1950 € pa ustanovim 10 novih podjetij in nanje prenesem vse terjatve (5000 + obresti),
5. ko partnerji zahtevajo plačilo grem najprej v poravnavo, nato v stečaj, banko (kredite) pa prevzame slaba banka.

Ustvaril sem 5000 € prometa in 4950€ dolga. Proračun naj bi imel (ob recimo 10 dobičku in 50% davku na dobiček, ki ga seveda ni, a proračun na njega računa) 50€ primanjljaj. Zato se zadolži. Nastalo izgubo v podjetjih pa plačajo najprej vsi podjetniki, ki so ob zaslužek, nato pa vse ljudstvo, ko plača vse preiskave, sodstvo, postopke, socialne transfer zaradi brezposelnih in revščine in na koncu mora plačati tudi šole kot je npr.: FDV. Ker denarja ob takem gospodarjenju (raji1) ni se seveda zadolžujemo na novo. V času Janše je bila res konjuntura, a so se podjetja vsaj držala nad vodo, komi-nomenklatura pa je kradla v prav takem obsegu, le da se to zaradi konjunkture ni toliko poznalo. Banke so bile (in so še vedno) v rokah 'ta pravih'.

Z nekja besedami: Pri nas ni problem ekonomija, pri nas je problem lopovska klika, ki je na oblasti že 45+25 let z nekaj letnimi premori.
Na forumu se, žal, ne moremo sporazumeti prav zaradi tega, ker nekateri govorite o ekonomiji kot znanosti, drugi pa o dogovorni ekonomijo kot največjem lopovstvu, kar si jih je kdo izmislil!

Pa lep pozdrav