Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
Zadnja sprememba: najobj 06.05.2015 10:16
[bc123a]
> [najobj]
> > Strojevodja, ki fura poln vlak potnikov, ki so za karto drago placali je pac 10x bolj produktiven od slovenskega.
> ... eh, očitno sem se nerodno izrazil, ker sem mislil na usposobljenost strojevodje za vožnjo vlaka, ki sam za svojo večjo produktivnost ne more narediti nič, ker strojevodja razen za njegovo varnost ne rabi skrbet za tovor, ki ga prevaža ... khmm, sicer pa je bila moja poanta v tem, da si delavci nemških železnic MORAJO sami izboriti svoje višje plače, pa nemška produktivnost gor ali dol ...
Najobjektivnejsi, a moramo spet skozi osnove makroekonomije? Produktivnost je funkcija vlozenega kapitala, delovne sile, in razvitosti druzbe (pa se marsicesa drugega).

Slovenski strojevodje pac ne morejo dobiti nemske place, ker enostavno z voznjami delajo veliko izgubo, ne profita, ceprav sami niso krivi za zanikrno infrastrukturo in katastrofalno vodenje zeleznic (tole s pridrzkom, ker zeleznice ze dolga leta efektivno vodijo tudi sindikati, so tudi oni krivi).
... čuj, kaj se ti samo malo hecaš ali pa se samo malo šališ ? ...

P.S.: eksplicitno sem napisal, da je moja poanta v tem, da si delavci nemških (= NE slovenskih) železnic MORAJO SAMI IZBORITI svoje višje plače, ker jih ne glede na njihovo visoko produktivnost lastniki kapitala ne jebejo pet posto in posledičnega profita preko višjih plač nočejo deliti z njimi ... no, potem pa sem še napisal, da je nemški strojevodja po številkah sicer produktivnejši od slovenskega, ker se na nemških železnicah obrača več denarja in so številke večje, ne pa ker bi bil boljši od slovenskega v smislu, kar je produktivnost včasih pomenila in kar danes pomeni le še v športu, kjer je produktivnejši tisti, ki je na tekmi dejansko boljši, če se v zgodbo ne vmešajo sodniki ... khmm, sicer pa so tote zgodovinske ekonomske kategorije v današnjem strogo kontroliranem - o tem sicer rahlo drugače na Financah že nekaj cajta vsaki teden piše Tadej - globaliziranem svetu malo hecne, ker ne vem, zakaj se takorekoč vsa oblačila tega sveta naredijo na po tvoji razlagi (= več denarja imaš, ker si ga sam natiskaš, boljši si) pojma produktivnosti totalno neproduktivnem daljnem vzhodu ...